Reklama

Młodziutki lampart potrzebuje imienia. ZOO ogłasza konkurs

Opublikowano:
Autor:

Młodziutki lampart potrzebuje imienia. ZOO ogłasza konkurs - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młody lampart urodził się 23 sierpnia i jest samicą. Kociak przeszedł już pierwszą wizytę u lekarza. Jest zdrowy i rośnie "jak na drożdżach". Niestety nie ma jeszcze imienia. Pomóc mogą jednak wszyscy!

Młody lampart urodził się 23 sierpnia i jest samicą. Kociak przeszedł już pierwszą wizytę u lekarza. Jest zdrowy i rośnie "jak na drożdżach". Niestety nie ma jeszcze imienia. Pomóc mogą jednak wszyscy!

Płocki Ogród Zoologiczny ogłasza konkurs na imię dla swojego mieszkańca. Żartobliwe, groźne, a może po prostu oryginalne? Możliwości jest wiele. Swoją propozycję może przesłać każdy. Ogród czeka na nie do wtorku, 20 października, pod adresem mailowym konkurs@zoo.plock.pl. Co ważne, w mailu należy podać swój numer telefonu.

Nagród jest kilka. Po pierwsze autor zwycięskiego imienia zostanie matką/ojcem chrzestnym lamparta i będzie zaproszony na uroczystość jego nadania. Otrzyma również zoolgiczne upominki, rodzinne zaproszenie na kolejną wizytę w ZOO oraz samochód - forda pumę do dyspozycji przez cały dzień.

Najlepsze imię zostanie wybrane przez jury składające się z opiekunów lampartów.

Młodziutki lampart, a w zasadzie lamparcica, to przedstawicielka gatunku perskiego. Jest największym podgatunkiem lamparta. To ekspert wspinaczki i pływania. Co ciekawe, każde zwierzę jest inne. Ma swój własny, niepowtarzalny wzór cętkowania.

Gatunek ten występuje w skalistych i zalesionych obszarach wysokogórskich (do 4000 m. n. p. m.), ale także w leśnych dolinach i na stepach Azji centralnej. Jest zwierzęciem drapieżnym,  pokarmem są ptaki, mniejsze ssaki, owce, kozy, jeleniowate. Ssak ten potrafi doskonale przystosować swe zachowania łowieckie do rozmaitych środowisk. Zwykle poluje z zasadzki, ale jest też znakomity w pościgu. Poluje w nocy, rzucając się na ofiarę z drzewa lub skradając się po ziemi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE