Reklama

Młodzież przedstawiała swoją twórczość literacką. Poziom był wysoki

Opublikowano:
Autor:

Młodzież przedstawiała swoją twórczość literacką. Poziom był wysoki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do młodzieży świat należy. W III Liceum Ogólnokształcącym odbyła się XXIV Biesiada Literacka, w czasie której młodzi ludzie z Płocka i okolic prezentowali swoją twórczość literacką. Najlepsza zdaniem jury okazała się płocczanka, Nikola Motyka z III LO.

Do młodzieży świat należy. W III Liceum Ogólnokształcącym odbyła się XXIV Biesiada Literacka, w czasie której młodzi ludzie z Płocka i okolic prezentowali swoją twórczość literacką. Najlepsza zdaniem jury okazała się płocczanka, Nikola Motyka z III LO. 

W poniedziałek od rana w III LO trwał konkurs literacki, czyli "Biesiada Literacka". W tegorocznej edycji wzięło udział 19 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Płocka, Wyszogrodu i Sierpca. 

- Młodzież otworzyła nam furtkę do swojego świata, wywołała emocje, skłoniła do refleksji, podzieliła się cząstką siebie - mówi nam Agnieszka Olczyk-Twardy, dyrektorka Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. 

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale trzeba było wybrać trójkę zwycięzców. 

- Poziom był wyjątkowo wysoki poziom, najwyższy odkąd zasiadam w jury - mówi nam Monika Szpakowska, przewodnicząca jury i nauczycielka języka polskiego w III LO. - Były proza, poezja. Młodzież sięgała po tradycyjne gatunki, np. pierwszy raz odczytano nam fraszkę. Były nowele, fragmenty opowiadań, powieści. Najbardziej zachwyca mnie dojrzała poezja. Nie taka licealna, ale na poziomie prawdziwych artystów. 

Pierwsze miejsce zajęła Nikola Motyka z III LO za wiersz „Moje zniknięcie”. Drugie miejsce przypadło Hubertowi Wiktorzakakowi z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich za fraszkę "Przyjaciel", a podium uzupełniła Julia Żuchowska z Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu -przygotowała opowiadanie "Dwa metry nad ziemią". 

Po konkursie młodzież czekało spotkanie z Jackiem Ostrowskim, pisarzem Płocka, autorem powieści sensacyjnych i thrillerów m.in. "Paragrafu 148" czy "Sarkofagu". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE