Reklama

Młodzi, zdolni i pracowici. Stypendyści premiera z regionu płockiego

Opublikowano:
Autor:

Młodzi, zdolni i pracowici. Stypendyści premiera z regionu płockiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stypendysta z najwyższą średnią uczy się w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno- Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku. Z Płocka stypendium będzie otrzymywać 22 uczniów, w tym 14 ze szkół publicznych i 8 ze szkół niepublicznych.

Stypendysta z najwyższą średnią uczy się w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno- Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku. Wyniosła 5,83. Z Płocka stypendium będzie otrzymywać 22 uczniów, w tym 14 ze szkół publicznych i 8 ze szkół niepublicznych.

Łącznie stypendium prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 ze szkół ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie działania płockiej delegatury Kuratorium Oświaty otrzymało 39 uczniów. Wśród nich, oprócz uczniów z Płocka, mamy także 4 uczniów z terenu powiatu płockiego, 4 z powiatu gostynińskiego i 9 z powiatu sierpeckiego.

Uczniowie będą otrzymywali po 300 zł miesięcznie (stypendium wypłacane jest w dwóch ratach).

Uroczyste wręczenie dyplomów uczniom z regionu płockiego odbyło się w minioną środę w jednej z sal Muzeum Diecezjalnego. Dodatkowe spersonalizowane upominki ufundował PKN Orlen, które wręczyła kierownik działu sponsoringu społecznego i CSR w koncernie, Wioletta Kulpa.

Gratulacje wszystkim nagrodzonym składał mazowiecki wicekurator oświaty, Krzysztof Wiśniewski,:

- Dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem waszych wysiłków, aby uzyskać jak najlepsze lokaty w nauce. Te wasze wysiłki zostały nagrodzone właśnie tym, że otrzymacie dyplomy i połączone z tym wsparcie finansowe. Zostaliście obdarzeni przez Boga pięknym umysłem. Życzę wam, abyście ten talent, który otrzymaliście, wykorzystali dla swojego szczęścia i w taki sposób pokierowali swoim życiem, żebyście byli z niego zadowoleni. Dostrzegali w tym życiu sens i wartości. Jednocześnie żebyście się tymi swoimi talentami dzielili z innymi. 

Posłanka Anna Cicholska dziękowała także rodzicom i nauczycielom za stwarzanie warunków do rozwoju dla uczniów.

- A wam droga młodzieży życzę, kiedy już wybierzecie kierunki studiów, abyście kultywowali wartości chrześcijańskie i narodowe. Byście pięknie reprezentowali nasz kraj, ponieważ to od was będzie zależało kreowanie naszej rzeczywistości w przyszłości.

Uczniom, nauczycielom i rodzicom gratulowała również posłanka Elżbieta Gapińska:

- Wiedza zmienia świat. Dzięki niej nie popełniamy błędów, które moglibyśmy popełnić. Dzięki wiedzy świat się rozwija. A dzięki waszej wiedzy, waszym umiejętnościom za ileś lat świat będzie się jeszcze bardziej zmieniał. Potraficie zdobywać wiedzę i osiągać wysokie wyniki. Liczymy, że to wy będziecie wśród tych, którzy ten świat będą zmieniali.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE