Reklama

Młodzi płocczanie mają już swoje drzewa. A to dopiero początek [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Młodzi płocczanie mają już swoje drzewa. A to dopiero początek [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Narodziny dziecka to ważny moment i niektórzy upamiętnili go w bardziej nietypowy sposób, sadząc i oznaczając drzewko. Własne mają już dzięki swoim rodzicom między innymi Mikołaj i Julia. Drzew trzeba będzie posadzić więcej niż początkowo zaplanowano, ponieważ w kilku przypadkach oczekiwano przyjścia na świat bliźniąt.

Narodziny dziecka to ważny moment i niektórzy upamiętnili go w bardziej nietypowy sposób, sadząc i oznaczając drzewko. Własne mają już dzięki swoim rodzicom między innymi Mikołaj i Julia. Drzew trzeba będzie posadzić więcej niż początkowo zaplanowano, ponieważ w kilku przypadkach oczekiwano przyjścia na świat bliźniąt.

We wtorek rano przy al. Piłsudskiego, na wysokości ul. Staszica posadzono drzewa młodych płocczan. Była to pierwsza odsłona przedsięwzięcia. Na początek posadzono osiem świerków serbskich.

Rodzice maluchów urodzonych w okresie od 1 stycznia 2016 roku do 1 czerwca 2017 roku zgłaszali swoje pociechy, wskazując osiedle, korzystając z formularza na stronie Ratusza. Można go było wypełnić do końca sierpnia. Ostatecznie do udziału w akcji zgłoszono 48 małych płocczan, chociaż drzew z imiennymi tabliczkami z nazwą akcji będzie więcej – 52. To z powodu zaanonsowanych narodzin bliźniąt. We wtorek rodzice wypisali markerem imiona dziecka bądź dzieci.

Kolejne nasadzenia odbędą się w piątek, 6 października na osiedlach Góry i Podolszyce Północ przy ul. Kutrzeby, a także na Podolszycach Południe przy placu Paderewskiego. Wówczas przybędzie klonów, grabów, śliw i brzóz. Wszystkie drzewa Ratusz chciałby posadzić do 16 października. Druga odsłona akcji planowana jest na przyszły rok.

Tegoroczny zakup drzew został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach zadania pn. „Przywrócenie walorów przyrodniczych poprzez zakup materiału roślinnego w celu uzupełnienia nasadzeń na istniejących terenach zieleni, w parkach i na skwerach miasta Płocka”.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE