Młodzi Nafciarze rozkręcili się po przerwie. Przykłota i Wielgucki razy 7 [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
40
zdjęć

WiadomościW kolejnym meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych Orlen Wisła II Płock pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 35:29 (15:15). Po tym pojedynku płocczanie zajmują 6. miejsce w stawce 13 ekip.

W sobotnie południe młody zespół z Płocka wspierało ok. 200 widzów. Mecz z 9. w tabeli Piotrkowianinem był w początkowym okresie bardzo wyrównany, goście wygrywali nawet 2 bramkami, ale do przerwy tablica wskazała remis po 15.

W drugiej połowie w hali Zespołu Szkół Technicznych trwała zacięta walka. Przy stanie 20:19 gospodarze stopniowo okazywali swoją wyższość, powoli budując przewagę.  Ostatecznie Wisłą wygrała różnicą siedmiu trafień.

W szeregach gospodarzy najwięcej bramek zdobyli Jan Przykłota (obchodzący w dniu meczu 18. urodziny) i Jakub Wielgucki (po 7). Po 5 trafień zanotowali Bartłomiej Kępczyński i Norbert Kopciński.

W tabeli bez porażki prowadzi Enea Orlęta Zwoleń, przed SPR PABIKS IMPACT Pabianice oraz AZS UW Warszawa. Czwarty jest MKS Mazur Sierpc, piąta - Warszawianka, szósta - Wisła II, a siódmy - SMS ZPRP I Płock.

Orlen Wisła II Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:29 (15:15)

Wisła II: Kwasiborski, Sobiecki - Przykłota 7, Piwowarczyk 1, Kępczyński 5, Markowski 1, Kopciński 5, Janiszewski 3, Kruk 1, Baranau, Niedzielski, Wielgucki 7, Owsik, Piórkowski 4, Wojno 1, Błaszczak.