Reklama

Młody muzyk z talentem po rodzicach

Opublikowano:
Autor:

Młody muzyk z talentem po rodzicach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiktor Mieczykowski, uczeń piątej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie ,,Mały czy duży wirtuoz? ”, który odbywał się w Warszawie. Młody artysta niebawem weźmie udział w Mistrzowskich Warsztatach Orkiestrowych.

Wiktor Mieczykowski, uczeń piątej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie ,,Mały czy duży wirtuoz? ”, który odbywał się w Warszawie. Młody artysta niebawem weźmie udział w Mistrzowskich Warsztatach Orkiestrowych.

Wiktor uczy się gry na skrzypcach pod kierunkiem Anny Rzymkiewicz. Jest laureatem licznych konkursów w kraju i za granicą. Występował już jako solista wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymał nagrodę prezydenta miasta Płocka.

Śmiało można powiedzieć, że młody muzyk swój talent ma zakodowany w genach przez rodziców. Jego mama, Maria Mieczykowska jest pianistką, prowadzącą zajęcia z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Tata, Adam jest dyrektorem Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Wiktor poszedł więc śladami swoich rodziców. – Wiktor stanowi przykład idealnego połączenia talentu i ciężkiej pracy – przyznał Adam Mieczykowski. – Gdyby był utalentowany, ale nie ćwiczył odpowiednio dużo, byłby artystą niespełnionym. A ćwicząc dużo, ale nie mając talentu, zostałby zwykłym muzycznym rzemieślnikiem.
Wiktor nie skupia się wyłącznie na własnej grze. Zasiada na widowni większości koncertów organizowanych przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną. Nie ukrywa swojej fascynacji najbardziej znanymi muzykami.

Konkurs ,,Mały czy duży wirtuoz? ”odbywał się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 5 w Warszawie. Komisji oceniającej młodych artystów przewodniczył profesor Łukasz Błaszczyk z Akademii Muzycznej w Łodzi.

Jako laureat konkursu ,,Mały czy duży wirtuoz? ” Wiktor Mieczykowski został zaproszony do udziału w Mistrzowskich Warsztatach Orkiestrowych organizowanych przez Europejskie Centrum im. Krzysztofa Pendereckiego w dniach 17-24 marca. Wspólnie z innymi artystami, laureatami ogólnopolskich konkursów dla młodych muzyków, przygotuje dwa koncerty, które zostaną wykonane podczas Lusławickiej Orkiestry Talentów 23 i 24 marca br. w Lusławicach i Krakowie.

Fot. Archiwum PSM Płock, Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE