Reklama

Mistrzowie muzycznych klimatów w teatrze

Opublikowano:
Autor:

Mistrzowie muzycznych klimatów w teatrze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To będzie niesamowita gratka dla miłośników Starego Dobrego Małżeństwa z Płocka i okolicy. Już w sobotę 11 stycznia o 17 ta kultowa formacja zagra w Teatrze Dramatycznym.

To będzie niesamowita gratka dla miłośników Starego Dobrego Małżeństwa z Płocka i okolicy. Już w sobotę 11 stycznia o 17 ta kultowa formacja zagra w Teatrze Dramatycznym.

Organizatorzy zapowiadają, że płocki koncert kultowej formacji powinien potrwać ponad dwie godziny. W tym czasie będzie można usłyszeć doskonale znane wszystkim hity: „Blues o 4 nad ranem”, „Jak”, „Komunia”, „Bieszczadzkie Anioły” oraz utwory nowsze, ale już uznawane za wielkie przeboje: „”Topielica” i „Ogień zapłonie w nas”. A wszystko okraszone brzmieniem niebanalnego instrumentarium, w którym obok sześcio- i dwunastostrunowej gitary znajdą się również dobro, cajon, kontrabas i harmonijka ustna.

Stare Dobre Małżeństwo, które założyli dwaj licealiści Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz po raz pierwszy wystąpiło pod używaną do tej pory nazwą w 1984 podczas eliminacji do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Od tego czasu skład grupy zmieniał się wielokrotnie, a jedynym jej stałym członkiem pozostaje od 30 już lat śpiewający gitarzysta (grający również na harmonijce ustnej) Krzysztof Myszkowski. Od 2012 roku występują wraz z nim Bolo Pietraszkiewicz (gitary, instrumenty klawiszowe, cajon) i Roman Ziobro (gitara basowa, kontrabas).

SDM w śpiewanych przez siebie piosenkach jako teksty wykorzystuje wiersze Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Józefa Barana, Bolesława Leśmiana, Jana Rybowicza oraz Bogdana Loebla. Autorem muzyki do zdecydowanej większości utworów jest Krzysztof Myszkowski.

Fot. Archiwum organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE