Mistrzostwa Świata. Biało-czerwoni walczyli, ale ulegli faworyzowanej Francji [ZDJĘCIA]

Wiadomości W pierwszym meczu Mistrzostw Świata w piłce ręcznej reprezentacja Polski - z kilkoma zawodnikami Wisły Płock w składzie - przegrała z mistrzami olimpijskimi, czyli bardzo mocną Francją 24:26 (13:14).

Impreza odbywa się w Polsce i Szwecji. W grupie mamy Francję, Słowenię i Arabię Saudyjską. W pierwszym meczu MŚ biało-czerwonym przyszło się zmierzyć z faworyzowaną Francją.

Pierwszą bramkę w środowy wieczór zdobyli Francuzi, ale to Polska wygrywała 2:1 i 4:2. Niestety, rywale - grający w przewadze - szybko zdobyli trzy bramki i po 10 minutach wygrywali 5:4. Pudłował niestety Szymon Sićko, zrobiło się 6:4.

Ale Polacy walczyli, w 16. minucie doszli rywali na 8:8! Nieskuteczni byli Michał Daszek i Ariel Pietrasik i Francja po 20 minutach wygrywała już 11:8. Biało-czerwoni nie odpuszczali, po pięknej walce zdołali do przerwy dojść na 13:14.

W drugiej połowie świetnie grający w obronie gospodarze doszli na 17:17 (42. minuta). Francuzi znów objęli dwubramkowe prowadzenie, ale Polacy ani myśleli rezygnować z walki o punkty. Po kapitalnym przechwycie za sprawą coraz lepiej grającego Piotra Jędraszczyka wyrównali na 21:21!

Kolejną pomyłkę zanotował Daszek, grająca w osłabieniu Francja 8 minut przed końcem wyszła na prowadzenie 23:21, a po karnym było już 24:21. Gdy Sićko podał w trybuny wiadomo było, że Francja zgarnie dwa punkty, trzy minuty przed końcem było 25:22. Skończyło się niewielką porażką 24:26.

W sobotę w kolejnym meczu grupowym Polska zagra ze Słowenią.

Polska - Francja 24:26 (13:14)

Najwięcej bramek dla Polski: Sićko 7,  Moryto 6,  Jędraszczyk 3, Gębala 3