Reklama

Reklama

"Miodolanka" rośnie w oczach, a co z miejscami parkingowymi? Czy kierowcy będą parkować między blokami?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMP

"Miodolanka" rośnie w oczach, a co z miejscami parkingowymi? Czy kierowcy będą parkować między blokami? - Zdjęcie główne

foto UMP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa budowa płockiego aquaparku "Miodolanka". Ta gigantyczna inwestycja jest w zaawansowanej fazie realizacji. - Proszę o informację, jaka jest planowana ilość miejsc postojowych [...] . Mieszkańcy mają obawy, że kierowcy mogą parkować między blokami - pyta Adam Modliborski, radny miasta. 

Reklama

To jedna z największych inwestycji realizowanych w Płocku. W miejscu po Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku powstaje Centrum Sportowo-Rekreacyjne. Inwestycja, powstająca w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, ma być gotowa za rok. Miasto - przez 20 lat - zainwestuje 206 mln zł. Tyle ma kosztować budowa i eksploatacja aquaparku.

"Miodolanka" to duży obiekt, który wymaga m.in. miejsc parkingowych. Pytana o nie swojej interpelacji, Adam Modliborski, radny miasta z klubu PiS. 

- Proszę o informację, jak miasto zamierz rozwiązać problem z miejscami parkingowymi w związku z budową aquaparku - pisze rajca. - Proszę o informację, jaka jest planowana liczba miejsc postojowych dla samochodów osobowych i czy przewidziane są miejsca postojowe dla autobusów wokół parku.

Według radnego, mieszkańcy tej części Płocka mają wątpliwości, czy wystarczy miejsc postojowych wokół obiektu. W ich opinii jest duże ryzyko, że korzystający z "Miodolanki" będą zajmować także osiedlowe parkingi.

- Mieszkańcy mają obawy, że miejsc parkingowych może być za mało i kierowcy mogą parkować między blokami - przekazuje Modliborski w swojej interpelacji.

Jak przekonują w urzędzie miasta, w ramach inwestycji przewidziano miejsca parkingowe dla samochodów, autobusów i miejsca postojowe dla rowerów. 

- Zgodnie z dokumentacją projektową, partner prywatny przewidział jedno miejsce postojowe dla autobusu oraz 104 miejsca dla samochodów osobowych - wylicza Artur Zieliński, wiceprezydent Płocka. - Ponadto, lokalizacja Centrum Sportowo-Rekreacyjnego na osiedlu Miodowa [...] zakłada wykorzystanie w momentach ponadnormatywnego obłożenia obiektu parkingu zlokalizowanego przy al. Kobylińskiego (około 250 metrów w linii prostej). 

Jak tłumaczy wiceprezydent Płocka, w tym celu projektant przewidział dodatkowe wejście na kompleks od strony Centralnego Parku Rekreacji. 

W ramach inwestycji wydzielone zostanie jedno miejsce dla autobusu, 10 miejsc parkingowych dla pracowników oraz co najmniej 20 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy