Reklama

Minister zdecydował: dzieci nie wrócą do szkół w czerwcu

Opublikowano:
Autor:

Minister zdecydował: dzieci nie wrócą do szkół w czerwcu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już druga ostateczna decyzja dotycząca powrotu dzieci do szkół i ta wydaje się już naprawdę finalna. Minister Dariusz Piontkowski zapowiedział, że nauka zdalna zostaje przedłużona do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego 2019/2020.

To już druga ostateczna decyzja dotycząca powrotu dzieci do szkół i ta wydaje się już naprawdę finalna. Minister Dariusz Piontkowski zapowiedział, że nauka zdalna zostaje przedłużona do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego 2019/2020. 

Minister Dariusz Piontkowski życzył dziś dzieciom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta i mówił sporo o zbliżających się wakacjach. Ministerstwo edukacji narodowej kilka dni temu opublikowało stosowne wytyczne dotyczące letniego wypoczynku. Można je znaleźć tutaj.

Najpierw jednak dzieci muszą dokończyć rok szkolny. Piontkowski przypomniał, że 11 marca pojawiły się pierwsze decyzje o zamknięciu placówek oświatowych, rozporządzenie z 25 marca obligowało nauczycieli do kształcenia na odległość. Od początku maja trwało stopniowe odmrażanie edukacji, choć o realnej nauce w tradycyjny sposób nadal nie ma mowy. I w tym roku już nie będzie, choć od dziś umożliwiono konsultacje dla wszystkich uczniów. 

- Uznaliśmy, że do 26 czerwca będzie realizowane kształcenie na odległość. Terminy egzaminy powodują, że jest to czas wolny od zajęć dydaktyczny. Uznaliśmy, że nie ma już potrzeby przywracania tradycyjnych zajęć w szkołach w tym roku szkolnym. Klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami - poinformował Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej. 

Minister dodał, że ma nadzieję, że tradycyjna nauka będzie możliwa od września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE