Reklama

Reklama

Miliony na stworzenie lokalnych połączeń autobusowych. Ile do naszego regionu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Miliony na stworzenie lokalnych połączeń autobusowych. Ile do naszego regionu? - Zdjęcie główne

foto Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 120 umów na przeszło 104 mln zł podpisał wojewoda mazowiecki w ramach pierwszej i drugiej tury Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Teraz uruchomiono dodatkowe środki. Część tej kwoty trafi do naszego regionu.

Reklama

Wojewoda podpisał kolejne umowy z przedstawicielami mazowieckich samorządów. Chodzi o dopłatę do transportu publicznego, która realizowana jest w ramach rządowego programu.

W ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych samorządy otrzymają dopłatę o łącznej wysokości ponad 38,3 mln zł na uruchomienie lokalnych połączeń autobusowych.

-  Dzięki tym środkom uruchomiono 859 linii komunikacyjnych, o łącznej długości prawie 28 tys. km - wylicza Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki. - Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia, kościoła i instytucji kultury.

Zawarto umowy z 22 samorządami, do których trafi dodatkowa dopłata o wysokości ponad 38 mln zł. Jak wyliczają w urzędzie wojewódzkim, środki te stworzą możliwość uruchomienia w sumie 271 lokalnych połączeń, o łącznej długości 11 380,5 km.

Dodatkowe środki trafią także do regionu płockiego, a konkretniej: 

  • do powiatu płockiego na mocy porozumienia z powiatami: Gostynińskim, Sierpeckim oraz miastem Płock trafi dopłata w wysokości ponad 783 tys. zł na uruchomienie 3 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 191,4 km;
  • do powiatu gostynińskiego, w wysokości 458,6 tys. zł na uruchomienie 9 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 251,5 km.

Dopłata z rządowego funduszu, zgodni z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, przyznawana było w drodze "rankingu wniosków" poprzez nadanie im odpowiedniej punktacji. Najwyżej ocenianymi są w rankingu wnioski organizatora m.in. z najmniejszą gęstością zaludnienia, z najniższym wskaźnikiem dochodów na jednego mieszkańca, największą długością linii komunikacyjnych, czy z największym udziałem dostosowanych przystanków do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonej zdolności ruchowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy