Reklama

Miliony dla szpitala na Winiarach. Co będzie zrobione?

Opublikowano:
Autor:

Miliony dla szpitala na Winiarach. Co będzie zrobione? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 19 mln zł dodatkowego wsparcia otrzymają szpitale w naszym województwie - zadecydowali dzisiaj radni sejmiku. Na pieniądze może również liczyć Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

Około 19 mln zł dodatkowego wsparcia otrzymają szpitale w naszym województwie - zadecydowali dzisiaj radni sejmiku. Na pieniądze może również liczyć Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

– Po raz kolejny w tym roku, dzięki stabilnej sytuacji finansowej województwa, możemy wesprzeć nasze szpitale i instytucje kultury. Dzięki tym dodatkowym środkom będą one mogły przeprowadzić niezbędne remonty i zakupić sprzęt – podkreślił marszałek Adam Struzik. Wśród nowych dotacji jest ponad 9 mln zł na szpitale z północnego Mazowsza.

Na wsparcie może liczyć w sumie 10 placówek. Dofinansowanie trafi m.in. do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. W tym roku będzie to ponad 6,2 mln zł. WSZ dostanie ponad 4,3 mln zł na zakup aparatury i modernizację infrastruktury. Projekt będzie jednak kontynuowany w przyszłym roku, wówczas do placówki trafi 4,5 mln zł.  Przedsięwzięcie jest realizowane częściowo ze środków unijnych, a jego ogólna wartość to ponad 14,4 mln zł.

Co jeszcze będzie zrobione? Remontu doczeka się dach (ponad 384 tys. zł). Poza tym szpital otrzyma środki na zakup aparatury do hemodializy (352 tys. zł), sterylizatorów parowych z wytwornicą pary, wyposażeniem i oprogramowaniem (ponad 829 tys. zł). Będą też środki na wyposażenie sali pooperacyjnej oraz zakup wózka elektrycznego do przewożenia zwłok (ponad 438 tys. zł).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE