Reklama

Mieszkaniec Podolszyc jest wściekły. - Tu nie ma gdzie parkować

Opublikowano:
Autor:

Mieszkaniec Podolszyc jest wściekły. - Tu nie ma gdzie parkować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Tu po prostu nie ma gdzie parkować -mogliby powiedzieć mieszkańcy wielu osiedli w Płocku. Tym razem zwrócił się do nas jeden z mieszkańców Podolszyc Południe. – Wieczorem żeby zaparkować auto w pobliżu domu, muszę łamać przepisy albo brodzić w błocie. Czy naprawdę nic nie da się zrobić? – dopytuje z wyraźnym poirytowaniem pan Damian, mieszkaniec jednego z bloków przy al. Jana Pawła II.

- Tu po prostu nie ma gdzie parkować - mogliby powiedzieć mieszkańcy wielu osiedli w Płocku. Tym razem zwrócił się do nas jeden z mieszkańców Podolszyc Południe. – Wieczorem żeby zaparkować auto w pobliżu domu, muszę łamać przepisy albo brodzić w błocie. Czy naprawdę nic nie da się zrobić? – dopytuje z wyraźnym poirytowaniem pan Damian, mieszkaniec jednego z bloków przy al. Jana Pawła II.

Chodzi o kompleks czterech bloków przy al. Jana Pawła II. Za dnia miejsc do parkowania rzeczywiście jest sporo, ale im bliżej wieczora, tym sytuacja wygląda coraz gorzej. Kiedy wszyscy mieszkańcy wrócą do domu, zaczyna się parkingowy chaos. Wewnątrz osiedla samochody postawione są w bardzo „kreatywny” sposób, a od strony ulicy samochody stoją dosłowne wszędzie.

- Wracając wieczorem do domu tylko honorowa rundka dokoła bloków w poszukiwaniu miejsca. Żeby zaparkować auto w pobliżu domu, muszę łamać przepisy albo brodzić. No i narażamy się na mandaty - wylicza pan Damian. 

Miasto ze względów bezpieczeństwa zagrodziło nawet chodnik - chodziło o zapewnienie kierowcom autobusów odpowiedniej widoczności. Samochody nadal tam jednak parkują. Jak się okazuje, temat rzeczywiście jest dobrze znany straży miejskiej. Tylko od początku roku dostali pięć zgłoszeń w związku z nieprawidłowym parkowaniem w tym rejonie.

- Działania straży miejskiej przy ul. Jana Pawła II 27 prowadzone są na prośbę mieszkańców – zaznacza Jolanta Głowacka, rzeczniczka municypalnych. - W ubiegłym roku, najwięcej zgłoszonych interwencji odnośnie tego miejsca wpływało  do nas  w okresie letnim. Osoby dzwoniące do dyżurnego straży miejskiej skarżyły się i prosiły o podjęcie interwencji przez strażników, ponieważ kierujący, żeby zaparkować w tym miejscu, jadą całą szerokością chodnika. Niektórzy trąbili na pieszych. Taka jazda po chodniku jest nie tylko zabroniona ale również niebezpieczna, ponieważ wiele osób tam biega, jeździ na rowerze, rolkach, spaceruje z dziećmi czy z psami – tłumaczy Głowacka.

Jak dodaje, niektórzy mieszkańcy zwracają kierowcom uwagę na własną rękę, ale zdarzało się, że kończyło się to wulgaryzmami ze strony parkujących. Rzeczniczka przypomina też, że parkowanie w odległości 15 metrów od przystanku to wykroczenie.

Temat niedostatecznej liczby miejsc parkingowych jest znany także radzie osiedla. W tej sprawie wystosowano kilka pism z propozycją lokalizacji parkingów, bo problem nie dotyczy tylko tego rejonu, ale tak naprawdę większej części osiedla. Karol Krajewski, prezes Rady Mieszkańców Osiedla Podolszyce Południe, interweniował w tej sprawie wielokrotnie w minionym roku.

- Wiemy, że tych miejsc brakuje. Skierowaliśmy w tej sprawie do Urzędu Miasta Płocka kilka pism, podawaliśmy różne propozycje lokalizacji parkingu - kwituje Krajewski.

W pierwszej połowie ubiegłego roku RMO „Podolszyce Południe” wystosowało cztery pisma dotyczące problemu parkingów. W lutym zwrócono się do prezydenta o utwardzenie terenu pomiędzy boiskiem szkolnym Szkoły Podstawowej nr 22, a blokiem Jana Pawła II 13, celem utworzenia dodatkowych miejsc parkingowych. Taka inwestycja była wzięta pod uwagę, wpisana w budżet na 2018 rok i miała być oddana w czwartym kwartale zeszłego roku. Tak się jednak nie stało.

Padły też inne propozycje, ale z różnych względów nie mogą być zrealizowane. Jedna z nich zakłada przebudowę fragmentu ulicy, która była remontowana w 2013 roku. Na to prezydent nie chce się zgodzić, bo jak tłumaczy, aktualnie stan drogi jest dobry. Przewinęła się też propozycja niewielkiego parkingu przy Czwartaków 8, ale analiza funkcjonowania osiedla to wyklucza.

W Ratuszu załamują ręce. Problem dostrzegają, ale wiele zrobić nie mogą.

- Nie mamy już, jako samorząd, miejsca na zbudowanie w opisywanym rejonie al. Jana Pawła II nowych miejsc postojowych. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe i nie planujemy budowy nowych parkingów - mówi Hubert Woźniak z zespołu prasowego urzędu miasta. 

Część terenu należy też do spółdzielni MSM Chemik. Mimo wielokrotnych prób kontaktu nie udało nam się porozmawiać z kimś z zarządu. 

Korespondencję RMO Podolszyce Południe z Urzędem Miasta można przeczytać w poniższej galerii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE