Reklama

Mieszkaniec apeluje do urzędników: Zróbcie coś z tym

Opublikowano:
Autor:

Mieszkaniec apeluje do urzędników: Zróbcie coś z tym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno pisaliśmy o zaniedbanym przejściu pod torami na Międzytorzu na prośbę czytelnika. W Ratuszu uzyskaliśmy zapewnienie, że zostanie przynajmniej posprzątane, na remont trzeba jeszcze poczekać. W święta napisał do nas ten sam płocczanin. - Oprócz sprzątnięcia liści i piasku, nic się nie polepszyło w tym miejscu. Wręcz przeciwnie, sprawa się pogorszyła.

Niedawno pisaliśmy o zaniedbanym przejściu pod torami na Międzytorzu na prośbę czytelnika. W Ratuszu uzyskaliśmy zapewnienie, że zostanie przynajmniej posprzątane, na remont trzeba jeszcze poczekać. W święta napisał do nas ten sam płocczanin. - Oprócz sprzątnięcia liści i piasku, nic się nie polepszyło w tym miejscu. Wręcz przeciwnie, sprawa się pogorszyła.

O co chodzi? O wielką kałużę. Czytelnik wyjaśnia: - W Wielką Sobotę padał wieczorem intensywny deszcz. Od tej pory w przejściu pod torami jest wielka kałuża, którą trzeba przeskoczyć, bo nie da się przejść. Całe święta mieszkańcy Międzytorza chodzą niebezpiecznie górą - po torach, skaczą nad kałużą albo zamaczają buty przechodząc przez tę kałużę. Co jest powodem? Już na pewno nie akty wandalizmu, ale zwykłe zaniedbanie w sprzątaniu kratek ściekowych. One są tam zwyczajnie zapchane, bo nikt nigdy tego tam nie czyści. W Poniedziałek Wielkanocny tej wody było jeszcze więcej, tak jakby wybijała w tym przejściu woda.

[ZT]14996[/ZT]

W Ratuszu sprawę wyjaśnia Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami. Twierdzi, że ta sytuacja zdecydowanie nie ma związku z niedociągnięciami w kwestii czystości, tylko wynika z awarii pompy.

- Znajdujące się w w przejściu podziemnym odwodnienia liniowe są czyszczone w zależności od potrzeb, a niewielkie ich zabrudzenie nie było przyczyną zaistniałej sytuacji. Powodem zgromadzenia się wody opadowej w przejściu pod torami przy ul. Dobrowolskiego była awaria pompy. Służby miejskie bezpośrednio po powzięciu informacji przystąpiły do spompowania zgromadzonej wody i zapewnieniu możliwości przejścia. Obecnie zlecona została wymiana pompy, a realizacja prac nastąpi w przeciągu kilku najbliższych dni. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Ponadto Konrad Kozłowski przypomina, że wszelkie problemy i uwagi mieszkańcy Płocka mogą zgłaszać do Biura Interwencji i Informowania Mieszkańców Urzędu Miasta Płocka, co pozwala szybko zareagować służbom w sytuacjach awaryjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE