Reklama

Mieszkania na start. Od jutra wnioski

Opublikowano:
Autor:

Mieszkania na start. Od jutra wnioski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wtorku można składać wnioski o wynajem mieszkania w ramach programu „Mieszkania na start”. Pierwsze takie lokale będą się mieściły w kamienicach przy Sienkiewicza, w przyszłości - na Podolszycach.

Od wtorku można składać wnioski o wynajem mieszkania w ramach programu „Mieszkania na start”. Pierwsze takie lokale będą się mieściły w kamienicach przy Sienkiewicza, w przyszłości - na Podolszycach.

Rusza program „Mieszkania na start”,  w ramach którego osoby w wieku 18-35 lat, które nie kwalifikują się ani na mieszkanie socjalne, ani na komunalne,  mogą się starać o wynajęcie od miasta nowych mieszkań taniej niż od prywatnych właścicieli.  Od początku prac nad programem, nierzadko zresztą burzliwych, wzbudzał on spore zainteresowanie młodych ludzi, ale to, jak wiele osób chciałoby skorzystać z tej propozycji Ratusza, okaże się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, gdy zostaną złożone wnioski.

Na informacje o sposobie ich rozpatrzenie urząd będzie miał miesiąc, ale już realizacja będzie zależała od liczby mieszkań, które miasto będzie mogło przeznaczyć dla młodych. Na początek przewidziano je w budowanej przy Sienkiewicza 25 kamienicy, a kolejne w kamienicy przy Sienkiewicza 38, którą wkrótce czeka kapitalny remont. W przyszłości lokale wynajmowane w ramach programu mają się mieścić w bloku, którego budowę zaplanowano przy ul. Kleeberga na Podolszycach.

Wnioski można składać od jutra, 5 kwietnia, w Biurze Obsługi Klienta w Ratuszu (ul. Zduńska 3, stanowisko nr 5). Dodatkowych informacji udziela Zespół Rozdysponowywania Nieruchomości, tel. 24 367 15 03, 24 367 15 00, Biuro Obsługo Klienta , ul. Zduńska 3, stanowisko nr 5,tel. 24 367 15 96.    

Wniosek można pobrać stąd: http://dane.plock.eu/bip//dane/wnioski/bzn-mns.pdf

O programie i warunkach, które trzeba spełnić, by starać się o udział w programie szczegółowo pisaliśmy tutaj:

O mający rozpocząć się wkrótce remoncie kamienicy przy Sienkiewicza 38 czytaj też:

Fot.  wizualizacje kamienic, w krórych mają się mieścić lokale w programie "Mieszkania na start" -  1. zdjęcie budynek przy Sienkiewicza 25, kolejne - obecny stan  i plany dotyczące kamienicy przy Sienkiewicza 38

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE