Reklama

Mieszkania na start. Ile wniosków przyjęto?

Opublikowano:
Autor:

Mieszkania na start. Ile wniosków przyjęto? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończono już pobieranie wniosków do programu „Mieszkania na start”. Wciąż jeszcze można składać odwołania od decyzji. Prezydent powołał już komisję odwoławczą w tej sprawie.

Zakończono już pobór wniosków do programu „Mieszkania na start”. Wciąż jeszcze można składać odwołania od decyzji. Prezydent powołał już komisję odwoławczą w tej sprawie.

Przypomnijmy, że program „Mieszkania na start” jest w naszym mieście projektem pilotażowym i płoccy radni długo debatowali nim zagłosowali za jego wprowadzeniem i to ze świadomością, że być może trzeba będzie wprowadzić zmiany w regulaminie przyznawanej punktacji. Nikt nie wiedział, jak duże może być rzeczywiste zainteresowanie mieszkaniami na wynajem dla młodych ludzi w wieku od 18 do 35 lat.

Ratusz poinformował, że ostatecznie wpłynęło 130 wniosków do programu. Co ciekawe, niespełna połowa spełniła kwalifikacje prawne. Na listę w bieżącym roku wpisano 62 wnioski. To i tak o wiele za dużo biorąc pod uwagę ilość mieszkań, których na początek będzie 15 w nowym bloku przy ul. Sienkiewicza 25. W planach są kolejne lokale do udostępnienia przy Sienkiewicza 38 (wspominało się o 40, ale to dopiero po kapitalnym remoncie budynku).

Prezydent oddelegował już do komisji odwoławczej wiceprezydenta Piotra Dyśkiewicza, Wojciecha Peteckiego i Katarzynę Tomaszewską, celem „rozpoznania odwołań od osób, które nie zgadzają się z ilością przyznanych punktów zgodnie z regulaminem”.

Odwołania można składać do 16 czerwca, dlatego wciąż trudno określić, jak duża będzie ich skala.

Czytaj też:

Fot. MTBS (wizualizacja), budynek przy Sienkiewicza 38 - Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE