Reklama

Mieszkańcy pytają o remont ulicy Granicznej

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy pytają o remont ulicy Granicznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O problemach mieszkańców ul. Granicznej oraz ul. Wodnej informowaliśmy już na łamach portalu. Droga jest nieutwardzona, a posesje notorycznie zalewane nie tylko przez wodę... Temat poruszono podczas wczorajszych obrad komisji inwestycji, rozwoju i bezpieczeństwa miasta.

O problemach mieszkańców ul. Granicznej oraz ul. Wodnej informowaliśmy już na łamach portalu. Droga jest nieutwardzona, a posesje notorycznie zalewane nie tylko przez wodę... Temat poruszono podczas wczorajszych obrad komisji inwestycji, rozwoju i bezpieczeństwa miasta. 

Decyzję o przebudowie ulicy podjęto już lipcu 2017 roku. Problemem okazało się jednak nie tylko wygospodarowanie środków. Nie wszyscy mieszkańcy ul. Granicznej zgodzili się na inwestycję, a sprawa w rezultacie trafiła do wojewody mazowieckiego.

[ZT]18127[/ZT]

29 marca tego roku po rozpatrzeniu odwołań od decyzji prezydenta Płocka z 10 lipca zeszłego roku, wojewoda wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej polegającej na przebudowie ul. Granicznej w Płocku.

Miasto na rozbudowę ul. Granicznej i Wodnej chce pozyskać środki rządowe. Mieszkańców interesuje jednak dokładny termin rozpoczęcia prac. 

- Przystąpiliśmy do wykupu gruntów - poinformował podczas wczorajszej komisji inwestycji, rozwoju i bezpieczeństwa miasta wiceprezydent Jacek Terebus. - Został przygotowany wniosek o uzyskanie dofinansowania na tę inwestycję. Jeśli takie środki otrzymamy, zadanie będzie mogło rozpocząć się i być realizowane w roku 2018 i 2019. Jeśli nie, będziemy  zastanawiać się, czy rozpocząć realizację inwestycji w tym roku, czy dopiero w następnym. 

Wydział geodezji na wykupy gruntów ma zabezpieczone 3 mln zł, a do 30 czerwca mieszkańcy zostaną poinformowani o wycenie. Inwestycja może jednak rozpocząć się wcześniej.    

Katarzyna Wiśniewska, przewodnicząca zarządu RMO Wyszogrodzka nie podzieliła natomiast optymizmu wiceprezydenta w sprawie przyznania środków rządowych. Zauważyła, że miasto złożyło jeszcze wniosek o dofinansowanie na ul. Maszewską.  

- Co w przypadku, jeśli nie uda się pozyskać środków na ul. Graniczną? - pytała wczoraj Katarzyna Wiśniewska. - Czy przewidujecie Państwo rozważenie możliwości przekazania na ten cel części środków z nadwyżki CIT-u? Czy widzicie Państwo inne możliwości sfinansowania tej inwestycji? 

Jacek Terebus zauważył, że inwestycja może wynieść nawet 15 mln zł, podczas gdy remont ul. Maszewskiej to dużo mniejszy koszt. 

- Ul. Graniczna jest na samym początku do wprowadzenia do budżetu - mówił skarbnik miasta, Wojciech Ostrowski - Czekamy na środki z nabrzeża, które miejmy nadzieję, że uzyskamy, wtedy na pewno tę ulicę do budżetu wprowadzimy. 

Nie powiedziano jednoznacznie, czy inwestycja ruszy w tym, czy w następnym roku. Radny Piotr Szpakowicz dodał natomiast, że cały proces inwestycyjny może wydłużyć postępowanie przetargowe, co dodatkowo utrudni realizację zadania już w 2018 roku.   

- W tym roku – 12 kwietnia – jako miasto Płock – złożyliśmy do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie dwa wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Czyli maksymalnie tyle, ile może złożyć miasto na prawach powiatu. - napisał na swoim blogu prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Szacowany koszt inwestycji na ul. Maszewskiej to ponad 5 mln zł, wnioskowana dotacja wynosi 2,9 mln zł. Drugi wniosek dotyczy budowy łącznika ul. Czwartaków, przez Graniczną do ul. Wyszogrodzkiej oraz ul. Wodnej, od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Górną. Koszt tej inwestycji to ponad 13 mln zł, a wnioskowana dotacja opiewa na 5 mln zł, czyli maksymalny pułap dofinansowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE