Reklama

Mieszkańcy odetchnęli. Ulica wreszcie wyremontowana

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy odetchnęli. Ulica wreszcie wyremontowana  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulica była zdewastowana, po opadach deszczu tworzyły się kałuże. Do niedawna Maszewska była jedyną ulicą w Płocku, która była wyłożona tzw. kocimi łbami. Teraz się to zmieniło - kierowcy jeżdżą po bruku, wybudowano kanalizację, a inwestycja kosztowała 6,5 mln złotych.

Ulica była zdewastowana, po opadach deszczu tworzyły się kałuże. Do niedawna Maszewska była jedyną ulicą w Płocku, która była wyłożona tzw. kocimi łbami. Teraz się to zmieniło - kierowcy jeżdżą po bruku, wybudowano kanalizację, a inwestycja kosztowała 6,5 mln złotych. 

Ulica Maszewska służy nie tylko jej mieszkańcom, ale też osobom chcącym przedostać się chociażby z Orlenu w kierunku centrum miasta czy do szpitala. Jak mówił prezydent, teraz to także drogą, którą można dojechać do obwodnicy. Jeszcze kilka miesięcy temu jej infrastruktura zwyczajnie jednak do tego nie zachęcała. 

- Przeznaczyliśmy 6,5 mln złotych na realizację i inwestycja właśnie została zrealizowana. Zakładam, że będzie służyć nie tylko okolicznym mieszkańcom, ale też innym płocczanom. Zbudowaliśmy nie tylko nawierzchnię, ale też kanalizację - podkreślał prezydent Andrzej Nowakowski. 

- W wielu gospodarstwach kanalizacji sanitarnej po prostu nie było. Trzeba było też zagospodarować wodę, która się tu zbierało. Wyremontowaliśmy 700-metrowy odcinek drogi. Nie przebudowaliśmy oświetlenia, ale to cały czas pozostaje "w grze". Rozmawiamy o tym z Zakładem Energetycznym - dodał Jacek Terebus, zastępca prezydenta ds. inwestycji i remontów. 

Nie ma jednak obaw, że kierowcy którzy będą omijać zakorkowaną w godzinach szczytu Zglenickiego. Na Maszewskiej ustawionych jest kilka progów zwalniających. Prezydent obiecał także, że za kilka lat okoliczne pustostany będą wyglądały inaczej. 

fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE