Reklama

Mieszkańcy nie kryją irytacji. Pytają, czy doszło do fuszerki

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy nie kryją irytacji. Pytają, czy doszło do fuszerki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Położono nowy asfalt. Pewnego dnia przyjechała frezarka i ku zaskoczeniu mieszkańców asfaltu już nie ma. - Przecież to kosztuje czas i pieniądze – pisali do redakcji mieszkańcy. - Czego tym razem nie dopilnowano?

Położono nowy asfalt. Pewnego dnia przyjechała frezarka i ku zaskoczeniu mieszkańców asfaltu już nie ma. - Przecież to kosztuje czas i pieniądze – pisali do redakcji. - Czego tym razem nie dopilnowano?

Niektórzy nie kryli irytacji sytuacją i wyliczali, że poza czasem potrzebnym na niezbędne poprawki na ul. Na Skarpie, co przecież kosztuje, ważny jest także spokój mieszkańców. To oni słuchali hałasu, nie zostali też o niczym uprzedzeni.

- Okoliczni mieszkańcy oraz kierowcy nie byli w żaden sposób poinformowani o planowanych utrudnieniach. Na stronie urzędu miejskiego w raportach drogowych informowano o wszystkich, nawet najdrobniejszych robotach remontowych w tych dniach, a o tym konkretnym nic, cisza – denerwuje się czytelniczka z osiedla Skarpa.

- To już trzecia ulica w ostatnim czasie... Normalnie żenada – napisał kolejny płocczanin.

Trzeci czytelnik stwierdził, że asfalt sfrezowano, ponieważ "musiał być wadliwy". Wszyscy byli zaskoczeni takim obrotem sprawy, wspólnie pytając, kto nie dopilnował prac remontowych. Czytelniczka przypomniała od razu sytuację na ul. Chopina. - Wykonawca położył tam za cienki asfalt. Inspektorzy nadzoru nie dopilnowali na etapie wykonywania prac i później trzeba było poprawiać.

[ZT]15269[/ZT]

Pierwotnie nawierzchnia jezdni na ul. Na Skarpie została wykonana jesienią 2016 r., natomiast w 2017 r. na ul. Polnej. Wykonawcą robót było: P.I.B.„WASKOP” Elżbieta Wasek z Płocka. Procedura odbiorowa inwestycji " Rozbudowa ulicy Polnej oraz odcinka ulicy Na Skarpie" rozpoczęła się po zakończeniu wszystkich prac (także na ulicy Polnej) i zgłoszeniu przez wykonawcę gotowości do odbioru 24 maja 2017 r. 

W związku ze skargami, zapytaliśmy w Ratuszu o te dodatkowe prace. Rzeczywiście nie zgadzała się grubość nawierzchni...

- Wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni na fragmencie ulicy Na Skarpie wynikała z nieuzyskania właściwej grubości jezdni zgodnej z przewidywaną w projekcie – odpowiada Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami w płockim Ratuszu.

Na wadę wskazali pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w trakcie procedur odbiorowych, co następnie zostało potwierdzone w wyniku dwukrotnie przeprowadzonych badań laboratoryjnych, za które zapłacił wykonawca. - Bieżąca naprawa ul. Na Skarpie została wykonana w ubiegłym tygodniu na koszt wykonawcy – zapewnia Konrad Kozłowski. - W poniedziałek, 10 lipca w ciągu około dwóch godzin sfrezowano warstwę ścieralną nawierzchni jezdni, natomiast we wtorek 11 lipca w godzinach przedpołudniowych została ułożona masa. W trakcie prac ograniczenia w ruchu były niewielkie. Sfrezowana droga była dopuszczona dla ruchu, a ograniczenia wystąpiły jedynie w dniu 11 lipca przez około sześć godzin. Po zakończeniu procedury odbiorowej zaplanowanej przez MZD na ostatni tydzień lipca, rozpocznie się okres gwarancyjny na wykonane prace. 

Lepiej więc trzymać kciuki, aby tym razem nie było już problemów. Całkowity koszt zadania to kwota ponad 2,1 mln zł brutto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE