Reklama

Mieszkańcy mają żal. U nas same starocie

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy mają żal. U nas same starocie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Imielnicy są rozżaleni - podczas gdy w całym mieście trwa wymiana wiat na przystankach, oni wciąż czekają na autobus na drewnianych siedziskach, z których wystają drzazgi.

Mieszkańcy Imielnicy są rozżaleni - podczas gdy w całym mieście trwa wymiana wiat na przystankach, oni wciąż czekają na autobus na drewnianych siedziskach, z których wystają drzazgi.

Płocczanie z Imielnicy, którzy napisali do nas w sprawie zniszczonych wiat, nie ukrywają żalu do władz miasta. Podczas gdy w innych dzielnicach co i raz słychać o nowych przystankach z elektronicznymi tablicami, oni wciąż nie mogą się doczekać, aż te nowoczesne wiaty dotrą na obrzeża miasta i zastąpią drewniane siedziska, na których nierzadko drą się rajstopy. Nie podoba im się też, że jedyna wymiana, jakiej się doczekali, to zamienienie "jednych staroci na drugie starocie”.

Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza wskazuje, że w ciągu minionych dwóch lat na nowe wymieniono 60 wiat na 131 przystankach z wiatami (wszystkich przystanków, łącznie z tymi bez żadnego zadaszenia, mamy w Płocku 325). - To dobre tempo - ocenia. - Z kolei stare wiaty, które po niedużym remoncie nadają się do użytku, ustawiamy na kolejnych przystankach, wychodząc z założenia, że zawsze  to lepsze rozwiązanie niż brak ochrony przed deszczem i wiatrem.

Ratusz przyznaje, że zdaje sobie sprawę z rozczarowania tych, którzy spodziewali się ustawienia od razu nowych wiat. - Nie do końca jest to możliwe, wszyscy musimy się uzbroić w nieco cierpliwości - apeluje Hubert Woźniak. - Nieco, bo wrócę do zaakcentowanego zdania: tempo wymiany mamy dobre.

Jak już pisaliśmy, w tym roku Ratusz chce uzyskać środki unijne z programów skierowanych na walkę z tzw. niską emisją. Poza autobusami hybrydowymi czy nową pętlą autobusową vis a vis centrum Graniczna, miasto chce kupić do 40 nowych wiat przystankowych (także tych z systemem dynamicznej informacji pasażerskiej).

- Jeśli ten plan się powiedzie - w pierwszej kolejności wymieniona zostanie wiata na przystanku przy ul. Harcerskiej obok cmentarza (jest pierwszy w kolejce czekających na wymianę) - zapowiada Hubert Woźniak. - Wszystko zależy od możliwości uruchomienia dotacji unijnych przez Urząd Marszałkowski. Z niecierpliwością czekamy na ten moment.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE