Reklama

Mieszkańcy chcą remontu ulicy Zawidzkiego. Niestety...

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy chcą remontu ulicy Zawidzkiego. Niestety... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulica i chodniki w rejonie ul. Zawidzkiego są w opłakanym stanie. Tą drogą codziennie chodzą dzieci do szkoły. Póki co jednak miasto nie ma środków na solidny remont.

Ulica i chodniki w rejonie ul. Zawidzkiego są w opłakanym stanie. Tą drogą codziennie chodzą dzieci do szkoły. Póki co jednak miasto nie ma środków na solidny remont.

- Ulica od 20 lat co roku przechodzi uzupełnianie ubytków - mówi Mariusz Kinalski, przewodniczący RMO Miodowa. - To już nie ulica tylko jeden wielki uzupełniony ubytek. Co roku miasto inwestuje na takie pseudoremonty,  co generuje zbędne koszty.

Przewodniczący podkreśla, że stan chodników stwarza zagrożenie dla pieszych. Z kolei na drodze można uszkodzić auto. Okolica jest zresztą często uczęszczana przez uczniów Gimnazjum nr 4, Szkoły Podstawowej nr 17 i ich rodziców. W opinii Kinalskiego wystarczyłoby raz wyremontować tę uliczkę i nie wracać do tematu. W tej sprawie zostało złożone pismo do prezydenta, jak również wpłynęła interpelacja radnego Tomasza Korgi, który działał na prośbę rady i mieszkańców.

-  Proszę o remont ul. Zawidzkiego – całkowitą wymianę nawierzchni jezdni oraz remont chodników i miejsc postojowych - sygnalizował w interpelacji Tomasz Korga. - Stan nawierzchni jezdni oraz chodników jest tragiczny, wręcz stanowi niebezpieczeństwo dla poruszających się pojazdów i pieszych. Dodatkowym argumentem jest fakt przedłużenia działki ze Szkoły Podstawowej nr 17 do Gimnazjum nr 4.    

Wiceprezydent Jacek Terebus podkreślił, że Zawidzkiego na wniosek MZD w Płocku została umieszczona w roku 2017 w Otwartym Katalogu Inwestycji Miejskich jako ulica do rozbudowy. Rzecz jak zwykle rozbija się o pieniądze.

- Nic się nie zmieniło w tej sprawie - mówi Tomasz Korga. - Sprawa była poruszana na sesji dwa miesiące temu. Póki co remontu nie będzie, choć można by było go zrobić niewielkim kosztem.

Za to będą miejscowe naprawy.

- Ulica objęta jest bieżącym utrzymaniem dróg, w ramach którego na bieżąco prowadzone są miejscowe naprawy nawierzchni jezdni oraz chodników, w miejscach stwarzających największe zagrożenie dla ruchu pieszego oraz pojazdów - zapewnił w odpowiedzi na interpelację Jacek Terebus. - W dniu 7 lutego br. rozpoczęto miejscową naprawę powstałych wyrw w nawierzchni jezdni  ul. Zawidzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE