Reklama

Mieszka z gołębiami. Sąsiedzi są bezradni

Opublikowano:
Autor:

Mieszka z gołębiami. Sąsiedzi są bezradni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy bloku Jaśminowej mają po dziurki w nosie hobby swojego sąsiada, który... hoduje gołębie w swoim mieszkaniu. O pomoc poprosili straż miejską.

Mieszkańcy bloku Jaśminowej mają po dziurki w nosie hobby swojego sąsiada, który... hoduje gołębie w swoim mieszkaniu. O pomoc poprosili straż miejską.

Gruchające ptaki chętnie zadowalające się okruchami ze stołu jednej czy drugiej wrażliwej na pusty brzuszek sąsiadki nie są ulubionymi stworzeniami mieszkańców miast. Wystarczy spojrzeć na zapaskudzone grubą warstwą odchodów parapety pod tą ptasią jadłodajnią, by wiedzieć, skąd się bierze ów brak sympatii.  Spółdzielnie mieszkaniowe co i rusz wywieszają kartki o zakazie karmienia ptaków, ale zawsze znajdą się sąsiedzi przekonani, że gruchający szary ptaszek niechybnie umrze z głodu bez porcji okruchów czy ziaren, którzy z zakazów niewiele sobie robią.

Za nic skargi ma też 51-latek mieszkający w bloku przy Jaśminowej, który nie tylko dokarmia skrzydlate istoty, ale... pozwala im pomieszkiwać u siebie, w mieszkaniu! Jak relacjonuje Jolanta Głowacka, rzeczniczka municypalnych, którzy musieli zareagować na prośbę o interwencję mieszkańców Jaśminowej, miłośnik gołębi nie zamyka okna w mieszkaniu, by ptaki zawsze mogły swobodnie wlatywać do środka, ale nie sprząta odchodów, gdy niewdzięczne stworzenia potraktują lokum jako toaletę. Smród jest nie do zniesienia, a mieszkańcom aż skóra cierpnie na myśl o tabunie zarazków, które mieszkają razem z sąsiadem i jego gołębiami!

- Ptaki załatwiają się dosłownie wszędzie, a miłośnik gołębi nie zamierza po nich sprzątać - przyznaje Jolanta Głowacka. -  Pomimo sprzeciwu administracji, lokator stanowczo odmawia doprowadzenia mieszkania do użytku.

Sytuacja jest dość patowa, bo straż miejska nie może przecież zmusić nikogo, by zamknął okna i wziął do ręki mopa.  - O zaistniałej sytuacji powiadomiony zostanie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  oraz Sanepid - zapowiada Jolanta Głowacka.

Zdjęcia zrobione w "domowym gołębniku" - fot. SM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE