Reklama

Miejska spółka robi przymiarki do sprzedaży terenów wartych ponad 8,5 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Miejska spółka robi przymiarki do sprzedaży terenów wartych ponad 8,5 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno informowaliśmy o sprzedaży terenu przy ul. Bielskiej 65. To nie koniec. Już wówczas prezes spółki Rynex nie ukrywał, że być może zmiany obejmą także teren giełdy samochodowej.

Niedawno informowaliśmy o sprzedaży terenu przy ul. Bielskiej 65. To nie koniec. Już wówczas prezes spółki Rynex nie ukrywał, że być może zmiany obejmą także teren giełdy samochodowej.

Na stronie spółki, podobnie w internecie, można znaleźć ogłoszenia dotyczące dwóch terenów: przy ul. Bielskiej 56 oraz przy ul. Jędrzejewo. Nieruchomość o powierzchni 2,3 ha przy ul. Jędrzejewo jest położona "tuż przy obwodnicy miasta" - Działka posiada zjazd z obwodnicy. Cena: 4.236,300 zł - do podanej ceny należy doliczyć podatek VAT w obowiązującej stawce - poinformowała spółka na stronie internetowej. - Chcielibyśmy zaoferować powyższy teren jako doskonałą lokalizację pod różne inwestycje.

- Na teren przy ul. Jędrzejewo istotnie szukamy inwestora, na razie jednak kupca nie ma - przyznaje wiceprezes spółki Rynex, Michał Luczewski.

Oferta, która się pojawiła, opiewała na niższą kwotę niż oczekiwała spółka.

Drugi teren inwestycyjny o powierzchni 17 tys. metrów kwadratowych znajduje się przy zbiegu ulic Bielskiej oraz Targowej w Płocku, przy głównej arterii komunikacyjnej - drodze krajowej numer 60. Teren jest utwardzony, ogrodzony, z dostępem do mediów (energia elektryczna, woda, kanalizacja). W tym przypadku cena wynosi 4.420,000 zł (do podanej ceny należy doliczyć podatek VAT w obowiązującej stawce), 260 zł/m2.

Teren przy Bielskiej 56 to duża giełda samochodowo-towarowa. Na jednym z internetowych portali znaleźliśmy także ogłoszenie, w którym spółka oferuje wspomniany teren na sprzedaż, jednocześnie z adnotacją, iż "ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66 §1. Kodeksu Cywilnego".

[ZT]23202[/ZT]

Przypomnijmy, że doszło już do sprzedaży terenu przy ul. Bielskiej 65. W sierpniu 2019 r. prezes spółki Rynex, Radosław Bednarski uprzedzał również płockich radnych:

- Mamy jeszcze teren giełdy samochodowej, gdzie z roku na rok sytuacja wygląda coraz gorzej. Tak jest w całym kraju. Obroty spadają, co wynika ze zmiany struktury handlu. Już się nie handluje na giełdach. Oczywiście są duże giełdy w Warszawie czy Łodzi, ale to tam jadą z Płocka. My mamy stratę. Jeszcze 8 lat temu było ok. 500 aut, teraz może 100. W tym przypadku pewnie też będziemy szukać inwestora. Giełda towarowa umiera, ponieważ duże firmy korzystają z dużych targowisk w kraju, kupują towar i bezpośrednio rozwożą do sklepików. Natomiast giełda samochodowa umiera w sposób naturalny ze względu na internet.

Wiceprezes spółki Rynex Michał Luczewski zaznacza, że informacje zawarte na stronie internetowej to forma rozeznania rynku: - Przetargu jeszcze nie ma. Na razie zbieramy informacje na temat zainteresowania. Gdyby pojawiła się sensowna oferta, byłby to temat warty rozważenia. Tym bardziej, że spółka mogłaby przeznaczyć zysk na planowane inwestycje.

Spółka stawia niewielkie pawilony handlowe dla kupców handlujących kwiatami i zniczami przy cmentarzu komunalnym, kolejne pawiloniki dla kupców planuje przy ul. Medycznej (mają tam dwie działki, na jednej planują pawilony), z kolei w przyszłym roku, jak już informowaliśmy, zamierza zlecić projekt na powstanie budynku mieszkalnego przy al. Kobylińskiego, w pobliżu powstającego osiedla Nowy Manhattan.

Fot. Rynex (strona internetowa spółki)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE