Reklama

Miejska spółka ma nowego wiceprezesa. To były radny

Opublikowano:
Autor:

Miejska spółka ma nowego wiceprezesa. To były radny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Był typowany przez niektórych na wiceprezydenta, potem mówiło się o funkcji prezesa w Agencji Rewitalizacji Starówki, z czego ostatecznie nic nie wyszło. Chodzi o Michała Sosnowskiego, byłego radnego klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Michał Sosnowski zmienia pracę. Dziś już można o tym powiadomić, ponieważ formalnie wyboru dokonano 31 grudnia.

Był typowany przez niektórych na wiceprezydenta, potem mówiło się o funkcji prezesa w Agencji Rewitalizacji Starówki, z czego ostatecznie nic nie wyszło. Chodzi o Michała Sosnowskiego, byłego radnego klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Michał Sosnowski zmienia pracę. Dziś już można o tym powiadomić, ponieważ formalnie wyboru dokonano 31 grudnia.

Już od jakiegoś czasu niektórzy zastanawiali się, jaka rola po wyborach przypadnie Michałowi Sosnowskiemu, który pracował w instytucji podległej samorządowi województwa mazowieckiego. Jest zastępcą dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych w Mazowieckim Ośrodku Medycyny Pracy. Ostatnio jego nazwisko powróciło w kontekście fotela wiceprezesa w miejskiej spółce Inwestycje Miejskie. Najpierw nieoficjalnie dowiedzieliśmy się z kilku źródeł, że nowym wiceprezesem miejskiej spółki miał zostać właśnie Sosnowski. Odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej, na którym jednak oficjalnie temat się nie pojawił, co wiemy od przewodniczącego Rady Nadzorczej, Stanisława Kwiatkowskiego. W międzyczasie toczyły się ustalania budżetu miasta na 2019 r. przypomnijmy, że pomimo dodania w formie autopoprawki budowy nowego przedszkola na Wielkiej Płycie, nie wszyscy radni PSL byli w pełni usatysfakcjonowani na posiedzeniu wspólnym komisji w auli ratusza. Wstrzymano się od zagłosowania za budżetem, ale w miniony piątek Ludowcy zaaprobowali ustalenia. Są pieniądze nie tylko na przedszkole na Wielkiej Płycie, ale też na przebudowę ul. Bytnara i Batalionu Zośka, na park Mościckiego na Radziwiu, do realizacji będzie również m.in. ul. Kolejowa i Strażacka.

Kiedy jednak zapytaliśmy o obsadzenie funkcji wiceprezesa w miejskiej spółce jej prezesa, Daniela Kaźmierczyka ten odesłał nas  do członków Rady Nadzorczej bądź do właściciela, czyli gminy. - Zależy mi na tym, aby wkrótce ponownie zebrała się Rada Nadzorcza, ale w kwestiach inwestycyjnych. Najlepiej proszę pytać o sprawę 31 grudnia - czyli już po sesji budżetowej. A jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, posiedzenie odbyło się właśnie dziś. Sam prezydent Płocka ostatnio zapytany, nie komentował sprawy. Odpowiadał, że to kwestia w kompetencji Rady Nadzorczej spółki. Sam najbardziej zainteresowany, czyli Michał Sosnowski, z końcem roku miał zakończyć pracę w jednostce podległej samorządowi województwa mazowieckiego. W nowym roku czekają go już nowe obowiązki w spółce Inwestycje Miejskie.

Spółka Inwestycje Miejskie odpowiada m.in. za realizację budynku przy ul. Kościuszki z mediateką na parterze i kolejnymi "Mieszkaniami na start" na dwóch wyższych kondygnacjach. Niedawno podpisano umowę z wykonawcą.

[ZT]21090[/ZT]

Przypomnijmy, że spółka ma na koncie również inne obiekty, w tym przedszkole przy ul. Kochanowskiego, parking przy ul. Sienkiewicza, przedszkole z filią Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Harcerskiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych Nr 7 przy ul. Słonecznej, przedszkole przy ul. Piaska i halę sportową przy Zespole Szkół Technicznych przy Kilińskiego. Prezesem tej spółki jest Daniel Kaźmierczyk, który wcześniej był w niej dyrektorem, natomiast w latach 2003-2014 pracownikiem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Spółka sporządziła notkę biograficzną Michała Sosnowskiego:

– Ukończył Politologię (spec. marketing polityczny) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Studia Podyplomowe „Samorządowy Menedżer Energii” w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Ponadto ukończył liczne kursy i szkolenia dotyczące zarządzania zespołem w administracji publicznej. Do tej pory pracował m.in. w Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., płockiej Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckim Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy, gdzie pełnił funkcję Kierownika Działu Administracyjno-Eksploatacyjnego, a następnie p.o. Z-cy Dyrektora MWOMP ds. Administracyjno-Eksploatacyjnych.
W przeszłości aktywnie działał w organizacjach pozarządowych. Był m.in. Prezesem Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock oraz Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej JUVENTA Mazowsze. Był Radnym Miasta Płocka w kadencji 2014-2018, gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Turystyki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE