Reklama

Miejsca dla kobiet w ciąży? Nie można...

Opublikowano:
Autor:

Miejsca dla kobiet w ciąży? Nie można... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Dariusz Skubiszewski poprosił o wyznaczenie miejsc parkingowych przy budynkach użyteczności publicznej specjalnie dla kobiet w ciąży. Ale figa. Ratusz odpowiada: nie da się.

Radny Dariusz Skubiszewski poprosił o wyznaczenie miejsc parkingowych przy budynkach użyteczności publicznej specjalnie dla kobiet w ciąży.  Ale figa. Ratusz odpowiada: nie da się.

Radny nie pokusił się o uzasadnianie swojej interpelacji, bo i co tu dużo wyjaśniać - w końcu dla każdego jest chyba jasne, że kobietom w błogosławionym stanie należy się nasza troska i basta. I jeśli można ułatwić im życie przez wyznaczenie miejsca przy urzędzie czy bibliotece, żeby biedaczka nie musiała drałować z drugiego końca ulicy, to po prostu to zróbmy. Tak jak np. przy centrum handlowym Echo, gdzie na parkingu przed wejściem zarezerwowano jedno miejsce dla kobiet w ciąży.

Ale nic z tego. Wiceprezydent Krzysztof Izmajłowicz rozkłada ręce: nie da się. Zastępca prezydenta powołując się na ustawę i rozporządzenia dotyczące ruchu drogowego, wskazuje, że… nie przewidują one takiego oznakowania. - Z uwagi na powyższe z przykrością informuję, iż na dzień dzisiejszy nie ma możliwości wprowadzenia powyższego oznakowania w pasach drogowych dróg publicznych - ubolewa wiceprezydent.

Brzuszki, jak niekiedy pieszczotliwe nazywa się kobiety w ciąży, nie mają w Płocku łatwo, oj nie. Poza chlubnymi wyjątkami jak np. sklepy PSS Zgoda ze sklepów czy urzędów już dawno zniknęły tabliczki o pierwszeństwie przyszłej mamy w kolejce, swoje musi odstać, licząc na łaskę i niełaskę innych osób w ogonku. A nawet jak już ktoś o kobietach w stanie błogosławionym pomyśli - jak radny Dariusz Skubiszewski - to i tak klops - w przepisach takich fanaberii nie ma i kropka.

Fot. Małgorzata Rostowska/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE