Reklama

Międzynarodowy kongres odbędzie się w Płocku? Do tego dąży Ratusz

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowy kongres odbędzie się w Płocku? Do tego dąży Ratusz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz chciałby zorganizować w Płocku Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, o czym ostatnio poinformował wiceprezydent Jacek Terebus. W budżecie na promocję gospodarczą zarezerwowano na ten cel 300 tys. zł. - W związku z tym, że samorządy zwracają się do nas o wskazówki, wsparcie związane z partnerstwem publiczno-prywatnym, chcielibyśmy zorganizować taki kongres we współpracy z ministerstwem i partnerami prywatnymi – tłumaczył ostatnio na komisji skarbu, budżetu i gospodarki finansowej wiceprezydent Jacek Terebus. - Aby jednak zorganizować wydarzenie najpierw musimy mieć zarezerwowane środki w budżecie. - Wszystko odbyłoby się na takiej zasadzie, że to samorządy uczą samorządy, abyśmy mogli podzielić się swoim doświadczeniem, co pozwoli im na uniknięcie pewnych błędów – dodawała dyrektorka wydziału rozwoju i polityki gospodarczej miasta w płockim ratuszu, Aneta Pomianowska-Molak.Wstępnie Forum planowane jest na listopad. Być może potrwa dwa dni. Przypomnijmy, że Płock korzysta z formuły PPP na mocy umowy zawartej z firmą Siemens, która dotyczyła energetycznej modernizacji 24 budynków użyteczności publicznej. To Siemens zarządza w tych budynkach energią cieplną, natomiast miasto z powstałych powstałych dzięki mniejszemu zużyciu energii oszczędności ma spłacić partnera prywatnego.

Ratusz chciałby zorganizować w Płocku Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, o czym ostatnio poinformował wiceprezydent Jacek Terebus. W budżecie na promocję gospodarczą zarezerwowano na ten cel 300 tys. zł.

- W związku z tym, że samorządy zwracają się do nas o wskazówki, wsparcie związane z partnerstwem publiczno-prywatnym, chcielibyśmy zorganizować taki kongres we współpracy z ministerstwem i partnerami prywatnymi – tłumaczył ostatnio na komisji skarbu, budżetu i gospodarki finansowej wiceprezydent Jacek Terebus. - Aby jednak zorganizować wydarzenie najpierw musimy mieć zarezerwowane środki w budżecie.

- Wszystko odbyłoby się na takiej zasadzie, że to samorządy uczą samorządy, abyśmy mogli podzielić się swoim doświadczeniem, co pozwoli im na uniknięcie pewnych błędów – dodawała dyrektorka wydziału rozwoju i polityki gospodarczej miasta w płockim ratuszu, Aneta Pomianowska-Molak.

Wstępnie Forum planowane jest na listopad. Być może potrwa dwa dni. Przypomnijmy, że Płock korzysta z formuły PPP na mocy umowy zawartej z firmą Siemens, która dotyczyła energetycznej modernizacji 24 budynków użyteczności publicznej. To Siemens zarządza w tych budynkach energią cieplną, natomiast miasto z powstałych powstałych dzięki mniejszemu zużyciu energii oszczędności ma spłacić partnera prywatnego.  

[ZT]15151[/ZT]

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE