Reklama

Międzynarodowe wydarzenie w Płocku - Mazovia Circular Congress

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowe wydarzenie w Płocku - Mazovia Circular Congress - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. działa partnersko w wielu wydarzeniach skierowanych do przedsiębiorców, jednostek naukowych, Instytucji Otoczeni Biznesu w tym również członków Mazowieckiego Klastra Chemicznego.

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. działa partnersko w wielu wydarzeniach skierowanych do przedsiębiorców, jednostek naukowych, Instytucji Otoczeni Biznesu w tym również członków Mazowieckiego Klastra Chemicznego.
MAZOVIA CIRCULAR CONGRESS jest wydarzeniem międzynarodowym nastawionym na gospodarkę globalną stawiającą wciąż nowe wyzwania. Aktualnie to Circular Economy – bo innowacje to już za mało.
Nowe technologie, konsumpcjonizm, zmiany klimatu czy wreszcie zmiany społeczne oraz dynamiczny rozwój miast wymuszają przemiany w tradycyjnych modelach biznesowych. Przyszłość gospodarek zależy od umiejętności dostosowania się do panujących trendów i zmian.

Wszystko jest surowcem, czyli coś więcej niż gospodarka odpadami
Komisja Europejska, rządy krajów rozwiniętych i rozwijających się a także koncerny globalne zadają sobie pytanie czy odpowiedzią na wyzwania nie jest właśnie zamknięciu obiegu gospodarki. Dobre praktyki krajów Europy północnej i Skandynawii wskazują, że nie są to jedynie chwilowe kosztowne trendy, ale mogące przynieść realne korzyści rozwiązania biznesowe. Dlatego też Komisja Europejska aktywnie wspiera przechodzenie z gospodarki linearnej do modelu okrężnego poprzez finansowanie inicjatyw. Jedną z nich jest wdrażany między innymi na Mazowszu międzynarodowy projekt C-Voucher.
Mazowsze Zamyka Obieg
Czym dokładnie jest Circular Economy? Gdzie na mapie krajów idących w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego jest Polska? Jakie trendy i wyzwania rozwojowe stają przed polskimi firmami i samorządami? Co możemy zrobić, aby pociąg przemian nie odjechał bez nas? Jak dostosować firmy komunalne, instytucje i biznes do wyzwań obiegu zamkniętego?  W końcu- skąd wziąć środki na zaprojektowanie zmian? To pytania, na które odpowiedzą światowi, europejscy i polscy eksperci w ramach pionierskiego wydarzenia podczas, którego zaprezentowane zostaną dobre praktyki miast, firm i instytucji otoczenia biznesu z całego świata oraz korzyści płynące z transformacji gospodarek w kierunku CE.
Zainteresowanych tematyką gospodarki o obiegu zamkniętym, w szczególności branży spożywczej, wytwórczej, tekstylnej, opakowaniowej, chemicznej oraz co równie ważne samorządów i firm komunalnych zapraszamy na Mazowsze.
Płock w centrum Circular Economy
Stolica mazowieckiej chemii w dniach 3-4 października 2018 r. tym razem wystąpi w roli stolicy gospodarki obiegu zamkniętego podczas Mazovia Circular Congress. W NOVEKINO Przedwiośnie odbędzie się międzynarodowe wydarzenie skierowane jest do samorządów, przedsiębiorców, instytucji naukowych, firm świadczących usługi komunalne i dostawców nowych technologii
i obejmie trzy obszary: Circular City, Circular Food oraz Circular Manufacturing, którym poświęcone będą prezentacje, debaty z udziałem ekspertów z Danii, Szwecji, Hiszpanii, Francji, Rumunii i Polski. Dodatkowo, zorganizowane zostaną imprezy towarzyszące, tj. hackathony, wizyty studyjne, strefy tematyczne. To właśnie tu swoje miejsce znajdą wszyscy, którzy chcą zaprezentować rozwiązania w duchu CE, ale też Ci którzy ich dopiero szukają.
Więcej o wydarzeniu oraz agendę zobaczycie Państwo na stronie: www.circular-congress.com.pl.
Link rejestracyjny: https://sites.google.com/view/mazoviacc/home.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE