Reklama

Międzynarodowe forum po raz czwarty w Płocku. Tym razem on-line

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowe forum po raz czwarty w Płocku. Tym razem on-line - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za niespełna tydzień w Płocku odbędzie się Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Już po raz czwarty przedstawiciele firm różnych branż oraz samorządów debatować będą nad tą formą inwestycji.

Za niespełna tydzień w Płocku odbędzie się Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.  Już po raz czwarty przedstawiciele firm różnych branż oraz samorządów debatować będą nad tą formą inwestycji. 

Wydarzenie zaplanowano na 22 i 23 września. Tegoroczna odsłona Forum PPP będzie jednak inna. Po raz pierwszy odbędzie się bowiem w formule on-line. Zmiana ta podyktowana jest pandemią koronawirusa. Niezmiennie jednak ma to być spotkanie, mające służyć dyskusji oraz wymianie doświadczeń w zakresie realizacji inwestycji przy pomocy kapitału prywatnego. Jak przekonywał podczas konferencji prasowej Jacek Terebus, wiceprezydent Płocka, miasto ma doświadczenie w realizacji takich inwestycji.

- Miast Płock szeroko angażuje się w propagowanie tej formy realizacji inwestycji - przekonywał podczas spotkania z dziennikarzami zastępca prezydenta miasta. - Nie tylko przekazujemy tę wiedzę, ale i realizujemy ją w praktyce. W tej chwili jesteśmy w trakcie postępowania, które ma wyłonić partnerów w dwóch projektach - zapewniał Jacek Terebus.

W Płocku realizowano już projekty w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Pierwszy został sfinalizowany w 2017 roku i obejmował termomodernizację 24 budynków. Dwa lata później ogłoszono kolejne postępowanie. W tej chwili Płock szuka dwóch partnerów: do termomodernizacji budynków użyteczności publicznej i budowy małego aquaparku.

- Szkoły pozyskiwania partnerów w tej formule są dwie. Pierwsza, która zakłada tylko finansowanie danej inwestycji i druga, której jesteśmy bliżsi - tłumaczył podczas spotkania z dziennikarzami wiceprezydent Terebus. - Stawia ona nacisk przede wszystkim na doświadczenie i wiedzę partnera. Widzimy w takim podejściu potencjał. Przykładem może być projekt pierwszej termomodernizacji. To inwestycja, która po dwóch latach przynosi większe korzyści niż się spodziewaliśmy. Wszystko to dzięki sprawnemu zarządzaniu przez partnera prywatnego - przekonywał.

Forum będzie trwało dwa dni. 22 września zaplanowana została m.in. prelekcja dotycząca wpływu pandemii COVID-19 na finanse samorządów i realizację projektów PPP. Drugi dzień poświęcony będzie dyskusjom zaangażowania partnerów prywatnych m.in. w infrastrukturę drogową. Uczestnicy szukać będą odpowiedzi na pytanie, czy finansowanie inwestycji przez prywatnego partnera może być konkurencją dla konwencjonalnych kredytów.

W tegorocznej odsłonie forum swoimi doświadczeniami z PPP będą dzielić się m.in. przedstawiciele samorządu Łodzi, Wałbrzycha czy Warszawy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE