Reklama

Miażdżąca przewaga Nowakowskiego

Opublikowano:
Autor:

Miażdżąca przewaga Nowakowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyniki tegorocznych wyborów prezydenckich zaskoczyły chyba wszystkich - urzędujący prezydent uzyskał miażdżącą przewagę nad swoim głównym rywalem.

Wyniki tegorocznych wyborów prezydenckich zaskoczyły chyba wszystkich - urzędujący prezydent uzyskał miażdżącą przewagę nad swoim głównym rywalem.

Wynik prezydenckich wyborów w najmniejszym stopniu nie przełożył się na ogólne rezultaty wyborów w Polsce. O ile w kraju zwyciężył PiS przewagą kilku punktów procentowych, wyprzedzając PO, o tyle w Płocku zdecydowana wygrana należała do urzędującego prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z PO.

Jego przewaga nad pozostałymi kandydatami okazała się miażdżąca - z naszych danych wynika, że Andrzej Nowakowski uzyskał ok. 57 proc. poparcie, podczas gdy jego główny rywal, któremu nawet wróżono ostatecznie zwycięstwo, czyli Marek Martynowski z PiS uzyskał tylko ok. 22,5 proc. głosów. Oznacza to, że wbrew prognozom, drugiej tury nie będzie.

Przewidywania sprawdziły się jedynie co do trzeciego miejsca - z wynikiem ok. 9,5 proc. uplasował się Mirosław Milewski.

Pozostali kandydaci nie przekroczyli pięcioprocentowego progu - najwyższą liczbę punktów zdobył tu Arkadiusz Iwaniak (SLD) - ok. 4,2 proc., a potem Piotr Zgorzelski (PSL) - ok. 4 proc. Pozostałym dwojgu kandydatów nie udało się przekroczyć 3 proc. głosów, za to to między nimi toczyła się najbardziej zacięta walka - do ostatniej chwili kandydaci szli łeb w łeb. Ostatecznie więcej głosów otrzymała Iwona Wierzbicka i wyprzedziła Marka Owsika.

Przed nami jeszcze wyniki wyborów do rady miasta. Ale uwaga - na nie trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

- Mamy kłopoty z funkcjonowaniem systemu zliczającego głosy - poinformowała podczas nocnej konferencji Państwowa Komisja  Wyborcza.

Oznacza to, ze ustalenie szczegółowych wyników może zająć dłużej niż zazwyczaj.

Oto nasze nieoficjalne wyniki z godz. 6.00

Oto wyniki z godz. 6.00:

Andrzej Nowakowski -      24832 głosy (55,95%)

Marek Martynowski -       9941 głosów (22,39%)

Mirosław Milewski -           4252 głosów (9,58%)

Arkadiusz Iwaniak -           1900  głosów (4,28%)

Piotr  Zgorzelski -             1817 głosów (4,09 %)

Iwona Wierzbicka -           849 głosów (1,91%)

Marek  Owsik  -                789 głosów (1,77%)

 

Nieoficjalne wyniki z poszczególnych komisji zobacz w artykule:

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE