Reklama

Miasto planuje inwestycje za 130 milionów złotych

Opublikowano:
Autor:

Miasto planuje inwestycje za 130 milionów złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie wszystkie inwestycje, które przewidziano do wykonania w czasie kolejnych sześciu lat, będą widoczne. Znaczna część z tych pieniędzy zostanie w pewnym sensie zakopana w ziemi. Do tego przyzwyczajajmy się do myśli, że czekają nas utrudnienia z powodu remontu jednej z głównych ulic w mieście.

Nie wszystkie inwestycje, które przewidziano do wykonania w czasie kolejnych sześciu lat, będą widoczne. Znaczna część z tych pieniędzy zostanie w pewnym sensie zakopana w ziemi. Do tego przyzwyczajajmy się do myśli, że czekają nas utrudnienia z powodu remontu jednej z głównych ulic w mieście. 

W Płocku trwa rozdział kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną. Rok wcześniej rozkopano ulicę 1 Maja, ostatnio ul. Gradowskiego. Renowacji i przebudowie poddano ponad 585,5 metra kanalizacji sanitarnej, wybudowano 1016 metrów kanalizacji deszczowej i ułożono 5 395 metrów kwadratowych nowej nawierzchni asfaltowej. Położono nowe chodniki. Łącznie wydano na ten cel 5,3 mln zł brutto. Przy okazji wyremontowano także sieć wodociągową i kanalizacyjną w mniejszej ulicy Dojazd za 780 tys. zł. W piątek, 7 października prace zakończono i można już swobodnie przejechać z ul. Gradowskiego do Kilińskiego.

Czas zająć się o czwartym etapem programu „Uporządkowania gospodarki ściekowej na terenie miasta Płocka” w latach 2017 - 2022. W grę wchodzi niebagatelna kwota 130 mln zł. Na razie rozdział kanalizacji będzie dotyczył ul. 3 Maja (przy okazji powstanie przebicie z 3 Maja do Jachowicza, a także rondo), prace obejmą także ul. Piękną (obie zaplanowane do realizacji w 2017 rok). Koszt robót to 30 mln zł. Na osiedlu Borowiczki, w Górach i Ciechomicach przewidziano budowę kanalizacji sanitarnej (w tym przypadku za 3,9 mln zł), podobnie jak w ul. Dobrzyńskiej i Przemysłowej (1,2 mln zł).

[ZT]12546[/ZT]

Kierowców zapewne czekają objazdy, kiedy ruszy przebudowa ul. Tysiąclecia, w tym rozdział kanalizacji. Prace są konieczne, aby połączyć kanalizację deszczową z kolektorami w al. Kobylińskiego, aby obfite deszcze już nie zalewały ulicy. Miasto będzie starało się o pozyskanie środków z Unii Europejskiej w ramach konkursu dotyczącego mobilności miejskiej. Remont nie rozpocznie się wcześniej niż w 2017 roku. 

W trakcie konferencji przypomniano o planach rozbudowy nabrzeża i budowie nowych bulwarów nad Wisłą. W rejonie schodów Broniewskiego powstanie podczyszczalnia wód deszczowych podobna do tej przy ul. Jasnej. Powrócono także do tematu zapowiadanego od dłuższego czasu remontu ul. Kilińskiego. Czas i zakres zależy od pozyskania środków zewnętrznych.

[ZT]8909[/ZT]

W połowie października powinien zakończyć się remont ul. Chopina. - Chcemy, aby ulica stała się przejezdna przed dniem Wszystkich Świętych – dodawał prezydent Andrzej Nowakowski.

[ZT]13497[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE