Reklama

Miasto organizuje transmisję z pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza

Opublikowano:
Autor:

Miasto organizuje transmisję z pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wciąż trwa żałoba po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Płocczanie wpisują się do Księgi Kondolencyjnej wyłożonej w holu Ratusza. W sobotę odbędzie się pogrzeb, którego transmisję zobaczymy w auli Urzędu Miasta Płocka.

Wciąż trwa żałoba po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Płocczanie wpisują się do Księgi Kondolencyjnej wyłożonej w holu Ratusza. W sobotę odbędzie się pogrzeb. Transmisję zobaczymy w auli Urzędu Miasta Płocka.

W Gdańsku uroczystości pogrzebowe mają być transmitowane na rozstawionych telebimach. Transmisje zaplanowały inne miasta, w tym Warszawa, Szczecin, Poznań czy Łódź.

- W odpowiedzi na inicjatywę Stowarzyszenia Wolne Miasto Płock w auli ratusza zostanie przeprowadzona transmisja uroczystości pogrzebowych tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Chcemy umożliwić mieszkańcom Płocka wspólne przeżywanie żalu i zjednoczenia się w tej trudnej chwili, jaka dotknęła nasze społeczeństwo - wyjaśniają w Ratuszu.

Uroczystości pogrzebowe w Gdańsku odbędą się w sobotę, 19 stycznia 2019 r. Początek o godz. 12. Aula ratusza będzie dostępna od godz. 11.30 do zakończenia transmisji.

Także w sobotę, 19 stycznia na pl. Narutowicza odbędzie się wiec przeciw nienawiści i przemocy (godz. 19.00). - Spotkajmy się w dzień pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza. Pomilczmy o tym co się stało, bo cóż można powiedzieć. Przynieście światełka i białe róże. To będzie godnościowy protest przeciw nienawiści i przemocy. Nam nie wolno nienawidzić. Bądźmy dla siebie dobrzy - czytamy w zaproszeniu umieszczonym w mediach społecznościowych. Pierwszy wiec odbył się w poniedziałek, 14 stycznia, w dniu śmierci Pawła Adamowicza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE