Reklama

Miasto musi wziąć kredyt na 20 mln

Opublikowano:
Autor:

Miasto musi wziąć kredyt na 20 mln - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ogłosił przetarg na kredyt na 20 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie planowanego deficytu budżetowego na 2013 r.

Ratusz ogłosił przetarg na kredyt na 20 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie planowanego deficytu budżetowego na 2013 r.

Urząd Miasta ogłosił przetarg na usługę bankową polegającą na udzieleniu do końca roku i obsłudze długoterminowego kredytu na pokrycie planowanego deficytu budżetu miasta Płocka na 2013 rok. Ratusz musi pożyczyć okrągłe 20 mln zł, spłaciłby je za 15 lat, do 30 listopada 2028 roku, a karencja w spłacie kredytu objęłaby okres do 28 lutego 2019 r., tj. do dnia spłaty pierwszej raty. Na oferty urząd czeka do 28 października.

Warto dodać, że jak wynika z opublikowanego przez nas kilka miesięcy temu opracowania przewodniczącego rady miasta Artura Jaroszewskiego, według szacunków Płock zamknie ten rok z długami w wysokości blisko 354 mln zł, co plasuje nasze miasto w mało chlubnej  czołówce w rankingu najbardziej zadłużonych miast. Rocznie na spłatę pożyczek idzie z budżetu miasta ok. 60 mln zł.

Czytaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE