Reklama

Miasto dostało dofinansowanie. Zainwestuje na Radziwiu

Opublikowano:
Autor:

Miasto dostało dofinansowanie. Zainwestuje na Radziwiu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery miliony złotych na inwestycje drogowe na Radziwiu dostało miasto ze środków budżetu województwa. Miejski Zarząd Dróg już kilka tygodni temu ogłosił przetarg na budowę zbiornika retencyjnego w ulicy Krakówka, a także remont i przebudowę 700-metrowego odcinka ul. Kolejowej.

Cztery miliony złotych na inwestycje drogowe na Radziwiu dostało miasto ze środków budżetu województwa. Miejski Zarząd Dróg już kilka tygodni temu ogłosił przetarg na budowę zbiornika retencyjnego w ulicy Krakówka, a także remont i przebudowę 700-metrowego odcinka ul. Kolejowej.

Koperty z ofertami zostaną otwarte w środę, ale już dziś wiadomo, że miasto na tę inwestycję ma ok. 8,6 mln złotych - 4,6 mln to środki własne miasta, 4 mln to dofinansowanie samorządu województwa. Zbiornik retencyjny będzie już drugim na Radziwiu, pierwszy również jest zbudowany na ul. Krakówka. Ten będzie miał powierzchnię 2700 metrów kwadratowych, pojemność 720 metrów sześciennych i ma zbierać wodę z 30 hektarów - m.in. ul. Kolejowej, Stoczniowej czy Zielonej. 

- 2019 rok to bardzo dobra kondycja budżetu Mazowsza, stąd program marszałka wspierający miasta, gminy i powiaty. Stąd 30 mln złotych, które zostało przeznaczone na drogi. Dzięki wspólnej, ciężkiej pracy, Płock znalazł się wśród miast z dofinansowaniem i udało się uzyskać 4 mln złotych na tak wyczekiwane inwestycje - nie ukrywał zadowolenia radny Tomasz Kominek. 

[ZT]22613[/ZT]

Jak dodał prezydent, to kontynuacja inwestycji, bo duży fragment ul. Kolejowej i ul. Kutnowskiej zostały już wyremontowane.

 - To dofinansowanie pozwoli poprzez uporządkowanie gospodarki wodnej, rzeczywiście zająć się dalszym ciągiem ul. Kolejowej, a później ul. Zieloną i dojść do samego mostu. Zadań w następnych latach będzie pewnie jeszcze kilka - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Na dziś za wcześnie by mówić czy i jakie oszczędności będą. 

Jeśli uda się wybrać wykonawcę, prace zaczną się w tym roku, a zakończą w czerwcu 2020 roku. Co ciekawe, miasto planuje też wybudować zbiornik retencyjny po wschodniej stronie rzeki. Trwają prace projektowe nad obiektem przy ul. Spółdzielczej, który miałby zapewnić odwodnienie wiaduktu. 

[ZT]22691[/ZT]

Miasto dostało też dofinansowanie na sale informatyczne: 45 tys. złotych w Szkole Podstawowej nr 12 i 49 tys.złotych w Zespole Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej.

Wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz poinformował też o złożeniu wniosku do Mazowieckiego Funduszu Wsparcia Ochrony Powietrza. Ratusz liczy na 200 tys. złotych na dotacji, a za ponad pół miliona złotych w Płocku przybędzie ponad 14 tys. nasadzeń: drzew, krzewów i roślin wieloletnich. Wyniki w połowie lipca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE