Reklama

Miasto chce aktywizować seniorów, ale pieniędzy jest mniej

Opublikowano:
Autor:

Miasto chce aktywizować seniorów, ale pieniędzy jest mniej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Seniorzy stanowią coraz większą grupę społeczną. Płock nie odwraca się do nich plecami - warto wymienić chociażby powstanie domu seniora w byłej fabryce Levis'a przy ul. Otolińskiej. Teraz miasto przeznaczyło środki na różnego rodzaju pomoc seniorom. Pieniędzy jest jednak mniej niż w ubiegłym roku.

Seniorzy stanowią coraz większą grupę społeczną. Płock nie odwraca się do nich plecami - warto wymienić chociażby powstanie domu seniora w byłej fabryce Levis'a przy ul. Otolińskiej. Teraz miasto przeznaczyło środki na różnego rodzaju pomoc seniorom. Pieniędzy jest jednak mniej niż w ubiegłym roku. 

Zarządzenie prezydenta to wykonanie uchwały rady miasta z października zeszłego roku i jest tylko częścią współpracy pomiędzy miastem a organizacjami pozarządowymi. W zeszłym roku na ten przeznaczono 50 tys. złotych, a w tym tylko 35 tys. zł.

- Rzeczywiście, pieniędzy jest mniej, ale w zeszłym roku nie wykorzystano całej puli. Wówczas rozdysponowaliśmy 40 tys., więc w tym roku 35 tys. powinno wystarczyć. Staramy się też racjonalizować środki i wskazujemy organizacjom inne źródła pozyskiwania funduszy - wyjaśnił Hubert Woźniak z zespołu prasowego Urzędu Miasta. 

Na jakie działania można dostać finansowanie? Konkurs przedstawia kilka wytycznych. Znalazły się wśród nich działania w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki, aktywizacji społecznej, edukacji czy walce z wykluczeniem cyfrowym. 

Oferty można składać Centrum ds. Organizacji Pozarządowych, najpóźniej do 1 marca. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE