Reklama

Menopauza. Na jakie problemy najczęściej skarżą się panie?

Opublikowano:
Autor:

Menopauza. Na jakie problemy najczęściej skarżą się panie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem lekarze ginekolodzy omawiają problemy intymne pań, które przechodzą lub przeszły już okres menopauzy. Radzą też, jak można sobie z nimi poradzić z pomocą ginekologii estetycznej.

Tym razem lekarze ginekolodzy omawiają problemy intymne pań, które przechodzą lub przeszły już okres menopauzy. Radzą też, jak można sobie z nimi poradzić z pomocą ginekologii estetycznej.

Utrata jędrności i elastyczności sromu? Spadek libido i bolesne współżycie seksualne? Suchość pochwy i problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej? A może przebarwienia warg sromowych? Z tymi problemami spotyka się większość kobiet w wieku okołomenopauzalnym i po menopauzie. Jak można im pomóc?

Menopauza – czas zmian w życiu kobiety

Okres okołomenopauzalny to trudny dla kobiety czas. Spadek poziomu estrogenów powoduje nie tylko starzenie się naszej skóry. Procesom starzenia towarzyszą zmiany w układzie moczowo-płciowym: suchość pochwy, uczucie podrażnienia, pieczenie, stany zapalne, przebarwienia. Możemy śmiało powiedzieć – pochwa i srom również ulegają starzeniu. Kobiety czują się mniej atrakcyjne i mniej chętnie decydują się na zbliżenia z mężczyzną. Wraz z wiekiem często również spada napięcie mięśni dna miednicy, co przy braku odpowiedniej profilaktyki skutkuje zaburzeniami statyki narządu rodnego (obniżenie macicy i pochwy) oraz kłopotliwym wyciekiem moczu podczas codziennych sytuacji, takich jak kichanie czy śmiech.

Na szczęście wagę tych problemów dostrzega nowoczesna ginekologia. Każda kobieta powinna mieć dostęp do rzetelnych informacji na temat współczesnych metod leczenia dolegliwości związanych z okresem okołomenopauzalnym i po menopauzie. W celu regeneracji nabłonka, poprawy elastyczności i nawilżenia ścian pochwy polecanych jest wiele zabiegów, szczególnie wykonywanych laserem frakcyjnym CO2. Do zabiegów tych należą: rozjaśnianie przebarwień w okolicach intymnych, laseroterapia wysiłkowego nietrzymania moczu, rewitalizacja pochwy i warg sromowych. Zastosowana terapia powinna zaspokajać indywidualne potrzeby pacjentek.

Rozjaśnianie przebarwień w okolicach intymnych

W okresie okołomenopauzalnym u kobiet w okolicach intymnych (krocze, wargi sromowe, odbyt) pojawiają się różnego rodzaju przebarwienia i plamy pigmentacyjne. Mimo że zwykle nie wiążą się z problemami zdrowotnymi, większość kobiet pragnie się ich pozbyć, uważając je za defekt estetyczny. Nierzadko jest to dla nich źródło kompleksów, mogące wpływać na jakość współżycia lub przerodzić się w blokadę uniemożliwiającą swobodę w kontaktach seksualnych. W takich sytuacjach ratunkiem może być zabieg wybielenia okolic intymnych, na przykład przeprowadzony przy użyciu lasera MonaLisa TouchTM. Polega on na naświetleniu obszaru zabiegowego wiązką lasera, w wyniku czego miejsce poddane działaniu systemu ulega rozjaśnieniu. Prócz ujednolicenia kolorytu skóry krocza, odbytu czy warg sromowych efektem zabiegu jest ujędrnienie i odmłodzenie okolic intymnych. Należy jednak pamiętać, że warunkiem uzyskania pożądanego efektu jest wykonanie serii zabiegów w odstępach miesięcznych. Ich liczbę trzeba zawsze ustalić z lekarzem, który najlepiej będzie wiedział, ile zabiegów będzie potrzebne.

Nietrzymanie moczu

Wraz z upływem czasu coraz więcej kobiet skarży się na mimowolne wycieki moczu. W tym przypadku jednym ze skutecznych i mało inwazyjnych sposobów leczenia jest przeprowadzenie zabiegów metodą laserową. Zabieg ten w znaczący sposób ogranicza niekontrolowany wyciek moczu oraz wpływa na zmniejszenie nieprzyjemnych objawów, takich jak: suchość, świąd, ból czy pieczenie w okolicach pochwy, poprawiając komfort życia pacjentek i zwiększając satysfakcję z aktywności seksualnej. W przypadku niewystarczającego efektu terapeutycznego zabieg może zostać powtórzony po miesiącu.

[ZT]13494[/ZT]

Rewitalizacja pochwy i obkurczanie warg sromowych   

W miarę starzenia nasilają się zmiany zanikowe w obrębie pochwy, a wargi sromowe tracą jędrność i sprężystość. Rozwiązaniem tych problemów może również okazać się zabieg laserowy. W przypadku laserowej rewitalizacji pochwy laser wprowadzany jest do pochwy za pomocą specjalnej końcówki systemu skanującego. Oddziałuje on bezpośrednio na błonę śluzową ścian pochwy, modelując ją, tonizując i stymulując regenerację tkanki i kolagenu. U kobiet poddających się rewitalizacji sromu zabieg polega na obkurczeniu wiązką lasera warg sromowych. W efekcie następuje regeneracja - tkanki stają się ujędrnione, bardziej sprężyste i wyraźnie odmłodzone. Skóra okolic intymnych staje się bardziej elastyczna i nawilżona, tym samym odporna na otarcia. Poddanie się rewitalizacji warg sromowych laserem frakcyjnym CO2 poprawia jakość życia pacjentek, także w sferze seksualnej.

Jedyni w Płocku

Od kilku miesięcy zabiegi przy użyciu nowoczesnego lasera MonaLisa TouchTM przeprowadzane są w przychodni Nasze Zdrowie, mieszczącej się przy Alei Armii Krajowej 34. Jest to jedyna placówka w Płocku, w której dostępne są zabiegi nowoczesnej ginekologii przy użyciu tego lasera.

UWAGA! Oferta specjalna dla czytelniczek Portalu. W przypadku zakupu zabiegu kwota wizyty kwalifikacyjnej (wraz z badaniami) zostanie odjęta od kwoty zabiegu

[ZT]13544[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE