Reklama

Reklama

Medal Zasłużony dla Płocka przyznano...

Opublikowano: wt, 24 lut 2015 15:37
Autor:

Medal Zasłużony dla Płocka przyznano... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni podczas dzisiejszej sesji mieli podjąć decyzję, czy medal „Zasłużonego dla Płocka” powędruje do rąk jednego z najbardziej znanych płockich fotografów, Jana Waćkowskiego. To już kolejna taka próba od 2012 roku.

Reklama

Radni podczas dzisiejszej sesji mieli podjąć decyzję, czy medal „Zasłużonego dla Płocka” powędruje do rąk jednego z najbardziej znanych płockich fotografów, Jana Waćkowskiego. To już kolejna taka próba od 2012 roku.

W trakcie sesji do mównicy podszedł przewodniczący płockich rajców, Artur Jaroszewski. To on postanowił nie odpuszczać tematu. - Dzięki zdjęciom Jana Waćkowskiego pamiętamy zarówno te złe, jak i te dobre sytuacje z życia naszego miasta – mówił radny. - Niektórzy nawet mają wrażenie, jakby posiadł umiejętność bycia w kilku miejscach naraz. Jako bardzo skromny człowiek, nigdy nie oczekuje zapłaty, chociaż przeznacza na swoją działalność kronikarsko-fotograficzną prywatne środki i to jego fotografie promują od wielu już lat nasze miasto. Co roku wzbogacają on kolejne ekspozycje, w tym z miastami partnerskimi Płocka.

Jaroszewski przypomniał, że podobny pomysł uhoronowania w ten sposób  płocczanina pojawił już w 2012 roku. - Sam zainteresowany wówczas twierdził, że nie jest godzien. Trzy lata zajęło mi przekonywanie pana Jana, że jest w błędzie. Mało mamy ludzi w tym mieście jednocześnie tak zasłużonych, a jednocześnie tak skromnych – mówił.

Pozostali radni nie mieli co do tego wątpliwości i przyjęli uchwałę jednogłośnie.

Niestety w ratuszowej auli zabrakło samego Jana Waćkowskiego, którego obecnie nie ma w Płocku. – Zgodziłem się przyjąć medal, ponieważ w tym roku przypada rocznica istnienia płockiego samorządu i mojej pracy dla urzędu miasta – potwierdza nam w rozmowie telefonicznej. - To była przyjemność znać tamtych ludzi z ekipy świętej pamięci Andrzeja Drętkiewicza. Pstrykać zdjęcia tym, których ceniłem.

Panu Janowi, którego zdjęcia również zamieszczamy w naszej galerii, cała redakcja Portalu Płock składa serdeczne gratulacje i życzy wielu kolejnych udanych, niepowtarzalnych zdjęć, wystaw i albumów, jak choćby ten ostatni - poświęcony pobytowi Jana Pawła II w Płocku.

Jan Waćkowski mieszka w Płocku i od kilkudziesięciu lat dokumentuje wydarzenia z życia miasta - od tych tragicznych jak trudne lata stanu wojennego czy powódź na Radziwiu, po te radosne, jak choćby pierwsze wolne wybory po upadku komunizmu. Cicho i niepostrzeżenie przemyka z aparatem, uwieczniając ludzi, zdarzenia, emocje. Jego archiwum to setki tysięcy zdjęć z najnowszej historii naszego miasta, lokalnych wydarzeń politycznych, religijnych, patriotycznych. Za najważniejsze chwile z aparatem uważa dokumentowanie papieskiej wizyty w Płocku podczas pielgrzymki Jana Pawła do Polski w 1991 r. (ma też na zdjęciach dwóch kolejnych papieży - Benedykta XVI i Franciszka podczas beatyfikacji papieża Polaka).

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.