Reklama

Matury opóźnione. Alarmy bombowe w płockich szkołach [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Matury opóźnione. Alarmy bombowe w płockich szkołach [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płockie służby mają dziś jeszcze więcej pracy niż w poniedziałek, kiedy to informacja o bombie dotyczyła jednej szkoły w Gąbinie. Dziś tuż po godz. 8.00 ogłoszono alarm m.in. dla Jagiellonki i III Liceum Ogólnokształcącego.

Płockie służby mają dziś jeszcze więcej pracy niż w poniedziałek, kiedy to informacja o bombie dotyczyła jednej szkoły w Gąbinie. Dziś tuż po godz. 8.00 ogłoszono alarm m.in. dla Jagiellonki i III Liceum Ogólnokształcącego. 

- Właśnie ogłoszono alarm bombowy w Zespole Szkół nr 5 na Podolszycach Północ w Płocku. Wyprowadzono wszystkie dzieci przed szkołę - poinformował jeden z czytelników.

Rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka, powiadomiła tuż po godz. 8.00, że strażnicy miejscy zabezpieczają tereny wokół kilku płockich szkół: Jagiellonki, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej, Zespołu Szkół Budowlanych nr 1, Zespołu Szkół nr 1 w Płocku (w jego skład wchodzi IV Liceum Ogólnokształcące).

Policja potwierdziła, że do godz. 9:00 wpłynęło 15 zgłoszeń dotyczących podłożenia ładunków wybuchowych w placówkach oświatowych na terenie Płocka. Wobec tego egzaminy maturalne zostały opóźnione. 

Aktualizacja 9:50

Jak informuje Hubert Woźniak z zespołu prasowego urzędu miasta, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna zaleciła, że jeśli uda się rozpocząć egzaminy maturalne do godz. 10:00, powinny się odbyć zgodnie z planem 7 maja.

- Z informacji od dyrektorów szkół wiemy, że w przypadku naszych placówek egzaminy się już zaczęły bądź zaczynają - dodał. 

Informacja nie obejmuje Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej. Placówka jest prowadzona przez powiat.  

Aktualizacja 10:15

Policja informuje o dwóch kolejnych alarmach bombowych w płockich szkołach. Na tę chwilę liczba ewakuowanych dzisiejszego poranka przekroczyła 1500 osób.

- Pirotechnicy sprawdzili siedem budynków, cały czas sprawdzają kolejne - informuje sierż. szt. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa płockiej policji. 

Rzeczniczka policji potwierdza, że matury się odbywają. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE