Reklama

Matury czas start! Ilu płocczan przystępuje do egzaminu?

Opublikowano:
Autor:

Matury czas start! Ilu płocczan przystępuje do egzaminu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Egzamin maturalny to zwieńczenie 12 lat nauki i jednocześnie przepustka na studia wyższe. W Płocku do egzaminu dojrzałości w poniedziałek przystąpi ponad 1200 abiturientów.

Egzamin maturalny to zwieńczenie 12 lat nauki i jednocześnie przepustka na studia wyższe. W Płocku do egzaminu dojrzałości w poniedziałek przystąpi ponad 1200 abiturientów. 

Blisko 290 tys. abiturientów w całym kraju w poniedziałek 6 maja rozpocznie maraton maturalny. Jako pierwszy tradycyjnie język polski, a w kolejnych dniach obowiązkowa matematyka i wybierany przez większość język angielski. 

Każdy maturzysta musi przystąpić do przynajmniej czterech egzaminów pisemnych: obowiązkowego języka polskiego, matematyki, nowożytnego języka obcego oraz jednego wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Do wyboru: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny oraz wspomniane, język polski, matematyka i języki obce nowożytne. W obowiązkowym zestawie są również dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i nowożytnego języka obcego. 

W poniedziałek o 9:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, o 14:00 na poziomie rozszerzonym. 

W naszym mieście w 10 placówkach do matury przystąpi 1239 osób - 790 w liceach ogólnokształcących i 449 w technikach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE