Reklama

Matura zdana? Prorektor Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia do Płocka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Matura zdana? Prorektor Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia do Płocka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Zapraszam Państwa na studia na Politechnikę Warszawską w Płocku. Mamy tu kampus najlepszej akademickiej technicznej uczelni w Polsce. Nasze kierunki w niezależnych rankingach są uznawane za najlepsze w kraju. Jesteśmy uczelnią, która jest na rynku ceniona przez pracodawców. Kończąc studia na Politechnice Warszawskiej w Płocku zdobędą Państwo dużą wiedzę, która pozwoli Wam zdobyć dobrą pracę i dobrze zarabiać” mówi Prorektor Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. Renata Walczak.

Politechnika Warszawska ponownie w rankingu Perspektyw zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych w Polsce (jest też m.in. jedną z 10 uczelni, które mogą się szczycić posiadaniem statusu Uczelni Badawczej). Od ponad 50 lat uczelnia posiada swój kampus również w Płocku, gdzie kształceni są inżynierowie i ekonomiści (zarówno w trybie studiów dziennych jak i zaocznych).

Umiejętności praktyczne (również te już posiadane) mają znaczenie.

Uczelnia nie tylko zapewnia zdobycie doświadczenia i umiejętności praktycznych swoim studentom, ale również docenia je u kandydatów na studia. Na wszystkie kierunki prowadzone przez Politechnikę Warszawską w Płocku oraz wybrane kierunki prowadzone w Warszawie jest się dzięki temu obecnie nieco łatwiej dostać absolwentom techników. Uczelnia postanowiła bowiem uwzględniać w procedurze kwalifikacyjnej nie tylko wyniki matur, ale również posiadane przez kandydatów umiejętności zawodowe. W procedurze kwalifikacyjnej, brana jest pod uwagę m.in. średnia arytmetyczna wyników uzyskanych w trakcie egzaminów zawodowych skutkujących zdobyciem dyplomu technika. Dzięki dość wysokiemu przelicznikowi, dyplom technika liczy się więc podobnie jak matura na poziomie rozszerzonym.

Dlaczego Politechnika Warszawska w Płocku?

Stypendia za działalność naukową, sportową i artystyczną, wynagrodzenia za pracę w projektach, płatne staże i możliwości zdobywania stypendiów fundowanych przez firmy zewnętrzne, z którymi PW w Płocku ma zawarte porozumienia, to tylko niektóre z zalet studiowania na tej uczelni. Umożliwia ona ponadto zdobycie doświadczenia zawodowego, które ułatwia później znalezienie zatrudnienia. Studia na dobrej uczelni dają umiejętności i wiedzę, które zwiększają szansę na dobrą pracę. Tezę tę potwierdzają raporty z Monitoringu Losów Zawodowych Absolwentów PW. Co ciekawe konkurencja wśród kandydatów na studia w Płocku jest nieco mniejsza i często łatwiej dostać się do Płocka na kierunki, na które nie ma właściwie szans dostać się na Politechnikę w Warszawie. Koszty studiowania są tu ponadto niższe, uczelnia gwarantuje miejsca w akademiku wszystkim swoim studentom, natomiast poziom nauczania, a w związku z tym i dyplom, nie różni się od dyplomów uzyskiwanych na wydziałach PW mieszczących się w stolicy.

Studia w Polsce i za granicą

Uczelnia uczestniczy także w programach wymiany międzynarodowej, dlatego jeśli ktoś ma ochotę wyjechać za granicę i studiować lub zdobyć praktykę zawodową w ramach programu Erasmus, jest to jak najbardziej możliwe. Wartym zainteresowania jest również program ATHENS oferujący intensywne kursy z dziedziny nauk technicznych, które trwają tylko około jednego tygodnia, dzięki czemu wyjazdy te są mniej uciążliwe organizacyjnie.

Wybieraj świadomie

Wybór kierunku studiów decyduje o życiu zawodowym, jednak czas spędzony na studiach w dobrej uczelni akademickiej nie może ograniczać się tylko do nauki. Kilka lat studiów ma na celu kształtowanie charakteru, zdobycie grona przyjaciół i niezbędnych umiejętności poszerzających podstawowe wykształcenie. Doświadczenie i umiejętności miękkie, wysoko cenione na rynku pracy, można zdobywać nie tylko podczas zajęć czy praktyk zawodowych. Angażowanie się w życie kulturalne uczelni lub działalność samorządową, to zarówno sposób na ciekawe spędzanie czasu, jak również możliwość osobistego rozwoju, sprawdzenia się m.in. w roli organizatora i zdobycia ciekawych znajomości na całe życie.

Dobre studia na dobrej uczelni to dobry start na rynku pracy. Warto zatem poświęcić chwilę na ich świadomy wybór. Szczegółowe informacje na temat oferty Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, dostępne są na stronie www.pw.plock.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy