Reklama

Masz problem z kredytem we frankach? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Opublikowano:
Autor:

Masz problem z kredytem we frankach? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecna sytuacja kredytobiorców zadłużonych we franku szwajcarskim w żaden sposób nie napawa optymizmem. Frank systematycznie drożeje za sprawą ostatnich wydarzeń gospodarczych, a projekt pomocy osobom zadłużonym nawet nie wszedł do fazy realizacji. Nie wiadomo w ogóle czy taki powstanie, mimo że był bardzo głośno zapowiadany. Przez to wiele osób ma problem ze spłatą kredytu i musi odmawiać sobie wielu przyjemności, aby starczyło im na ratę. Istnieje jednak sposób na jej znaczne obniżenie. Dodatkowo może dokonać tego każdy i to praktycznie natychmiast. Przekonaj się, jak odciążyć swój domowy budżet. Poniżej nasza instrukcja postępowania.

Obecna sytuacja kredytobiorców zadłużonych we franku szwajcarskim w żaden sposób nie napawa optymizmem. Frank systematycznie drożeje za sprawą ostatnich wydarzeń gospodarczych, a projekt pomocy osobom zadłużonym nawet nie wszedł do fazy realizacji. Nie wiadomo w ogóle czy taki powstanie, mimo że był bardzo głośno zapowiadany. Przez to wiele osób ma problem ze spłatą kredytu i musi odmawiać sobie wielu przyjemności, aby starczyło im na ratę. Istnieje jednak sposób na jej znaczne obniżenie. Dodatkowo może dokonać tego każdy i to praktycznie natychmiast. Przekonaj się, jak odciążyć swój domowy budżet. Poniżej nasza instrukcja postępowania.

Aneks antyspreadowy

Aneks antyspreadowy to prawdziwy ratunek dla wszystkich osób posiadających kredyty walutowe, w tym dla tak zwanych "frankowiczów". Umożliwia on spłacanie pożyczki w tej samej walucie, w której ta została zaciągnięta. Jeżeli więc posiadasz pożyczkę we franku szwajcarskim, to będziesz ją spłacał w tej walucie. Dzięki temu unikniesz przewalutowania złotówek na franki po bardzo niekorzystnym dla Ciebie kursie bankowym. Tym samym w skali całego okresu spłacania pożyczki będziesz w stanie zaoszczędzić naprawdę wiele. Sam aneks jest w pełni darmowy, podobnie jak i otwarcie rachunku walutowego, z którego pobierane będą pieniądze na ratę.

Gdzie wymieniać walutę po podpisaniu aneksu?

W tej kwestii istnieje kilka rozwiązań. Jednym z nich są kantory stacjonarne. Spread walutowy w kantorach wynosi około 5%. Sprawia to, że są one bardziej opłacalne od ofert banków. Wygoda korzystania z nich pozostawia jednak wiele do życzenia, gdyż aby wpłacić pozyskaną w ten sposób gotówkę na poczet raty, trzeba znaleźć oddział banku z obsługą kasową, a sama opłacalność również jest niższa niż w dwóch kolejnych rozwiązaniach.

Znacznie lepiej prezentują się zarówno kantory online jak i platformy do społecznościowej wymiany walut. Są to znacznie bardziej opłacalne rozwiązania dla wszystkich osób. W kantorach online spready walutowe wynoszą około 1%. Sprawia to, że kursy w nich są atrakcyjniejsze zarówno od tych w bankach jak i w kantorach stacjonarnych.

Platformy społecznościowej wymiany walut to natomiast brak jakichkolwiek spreadów. W ich przypadku kursy walut ustalane są przez samych użytkowników. To oni decydują po jakiej stawce postanowią wymienić walutę. Bardzo często możliwe jest zatem znalezienie naprawdę korzystnych ofert. Doskonałym przykładem tej grupy serwisów jest platforma: https://www.walutomat.pl/. Korzysta z niej już ponad 190 tysięcy osób za sprawą czego wymiany są bardzo sprawne, a wszystkie waluty takie jak euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie oraz funty brytyjskie stale dostępne.

Podsumowanie

Oszczędzanie na kredycie hipotecznym we franku szwajcarskim jest jak najbardziej możliwe i jest banalnie proste. Wystarczy jedynie podpisać aneks antyspreadowy i rozpocząć przewalutowywanie pieniędzy w optymalny sposób. Tutaj w szczególności polecamy platformy do społecznościowej wymiany walut oraz kantory online. Korzystanie z nich jest naprawdę opłacalne i przede wszystkim bardzo wygodne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE