Reklama

Masz kontrolę? Policjant spisze przebieg auta

Opublikowano:
Autor:

Masz kontrolę? Policjant spisze przebieg auta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z nowelizacją przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, policjanci w czasie kontroli drogowej będą odczytywać wskazania drogomierza pojazdu. Natomiast kontrola wskazań licznika w pojeździe holowanym lub przewożonym na lawecie będzie zależała od decyzji kontrolującego.

Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z nowelizacją przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, policjanci w czasie kontroli drogowej będą odczytywać wskazania drogomierza pojazdu. Natomiast kontrola wskazań licznika w pojeździe holowanym lub przewożonym na lawecie będzie zależała od decyzji kontrolującego.

Płoccy policjanci przypominają, że zgodnie z nowymi przepisami, kierujący pojazdem będzie zobowiązany umożliwić policjantowi dokonanie czynności odczytu w zakresie pojazdu kierowanego, holowanego lub przewożonego. W samochodach, które nie zostały jeszcze zarejestrowane w Polsce również będzie dokonywana kontrola. Policjant nie tylko sprawdzi stan licznika, ale również zarejestruje numer VIN.

Dane z drogomierza wpisywane będą do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE