Reklama

Masz gadane – jedziesz do Europarlamentu

Opublikowano:
Autor:

Masz gadane – jedziesz do Europarlamentu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ekipy ośmiu płockich szkół ponadgimnazjalnych powalczą w organizowanej po raz drugi „Płockiej debacie oksfordzkiej”. Stawka jest niebagatelna, bo finaliści wyjadą na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego.

Ekipy ośmiu płockich szkół ponadgimnazjalnych powalczą w organizowanej po raz drugi „Płockiej debacie oksfordzkiej”. Stawka jest niebagatelna, bo finaliści wyjadą na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego.

Młodzi ludzie będą w czwartek 25 kwietnia dyskutować na tematy związane z Unią Europejską. Każdy zespół składać się będzie z trzech mówców – stratega, polityka i dyplomaty. Toczona w obecności widzów debata składać się będzie z dwóch etapów. Poprzedzi ją losowanie, dzięki któremu wiadome będzie, która ekipa ma bronić tezy do dyskusji, a która ją negować i kto na jaki temat ma toczyć spór.

Przed każdą z debat publiczność przy użyciu interaktywnych przycisków do głosowania („active vote”) będzie głosowała za tezą lub przeciwko niej. Umożliwi to sprawdzenie, ile osób wśród publiczności zostało przekonanych przez poszczególne drużyny do „swoich” poglądów.

W drugim etapie znajdą się dwie drużyny z największą liczbą punktów przyznawanych przez publiczność i Lożę Ekspertów. W podobny sposób wyłoniony zostanie zwycięzca debaty.

W drugiej edycji płockiej debaty oksfordzkiej wezmą udział: Liceum Ogólnokształcące im. St. Małachowskiego, Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły, III Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej, Liceum Ogólnokształcące Zespołu Oświatowo-Konsultacyjnego PROFESOR, Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy PWSZ, Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, VII Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół SOP im. Ks. Poety Jana Twardowskiego.

Debatę organizują Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica oraz Urząd Miasta Płocka. Zwycięska drużyna otrzyma tytuł Mistrza Debatowania oraz statuetkę. Rok temu najlepszy okazał się team III LO. Finalistów czeka wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Pozostali uczestnicy otrzymają drobne nagrody rzeczowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE