Reklama

Reklama

Masz ciekawy pomysł? Ruszyła kolejna edycja popularnego konkursu grantowego Działaj Lokalnie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Masz ciekawy pomysł? Ruszyła kolejna edycja popularnego konkursu grantowego Działaj Lokalnie - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach konkursu można zdobyć dotację do 6.000 zł na projekty, realizowane w powiecie płockim przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Wnioski można składać do 1 maja br., a łączna pula na granty wynosi 120 tys. zł.

Reklama

Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłosiła Lokalny Konkurs Grantowy w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Mogą wziąć w nim udział organizacje, instytucje, grupy nieformalne, które mają siedzibę na terenie powiatu płockiego i tam planują działania.

Na co można zdobyć pieniądze? Na projekty, które m.in.:
- odpowiadają na jasno zdefiniowaną potrzebę, ważną dla społeczności, której zaspokojenie służy dobru wspólnemu
- szeroko angażują mieszkańców do aktywności na rzecz dobra wspólnego, opierają się na współpracy z partnerami instytucjonalnymi i wolontariuszami
- proponują nową ofertę lub włączają nowe środowiska w prowadzone wcześniej działania
- jasno i w sposób wymierny przedstawiają planowane korzyści, jakie odniosą jego bezpośredni uczestnicy oraz lokalna społeczność, a także sami realizatorzy
- planują kontynuowanie wybranych działań projektu i podtrzymanie aktywności po zakończeniu jego realizacji.

Działania muszą być zaplanowane na minimum 3 miesiące, maksymalnie do 6 miesięcy, w okresie między 10 maja 2023 r. a 30 listopada 2023 r.

W Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się już spotkanie warsztatowe „Od pomysłu do realizacji, czyli jak napisać dobry projekt?”, które prowadziły Iwona Marczak – prezes Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” oraz Karolina Koper - dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku. Uczestnicy dowiedzieli się m.in., że w tym roku zmienił się generator wniosków, zmianie uległ też regulamin konkursu.

Zapraszamy do złożenia wniosku!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy