Reklama

Martynowski kontra Pawlak. W Płocku...

Opublikowano:
Autor:

Martynowski kontra Pawlak. W Płocku... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wciąż trwa liczenie głosów w wyborach do sejmu i senatu. Wiele emocji budzi pojedynek Marka Martynowskiego i Waldemara Pawlaka. Na razie wiadomo tylko, który z kandydatów na senatorów, wygrał w Płocku.

Wciąż trwa liczenie głosów w wyborach do sejmu i senatu. Wiele emocji budzi pojedynek Marka Martynowskiego i Waldemara Pawlaka. Na razie wiadomo tylko, który z kandydatów na senatorów, wygrał w Płocku.

Emocje nie stygną - partie cały czas czekają na werdykt wyborców. Z wyników, które w Płocku zbierało Prawo i Sprawiedliwość wynika, że w wyborach do sejmu najwięcej głosów na listach tej partii otrzymali w naszym Wojciech Jasiński, Marek Opioła i Tomasz Korga. Nie wiadomo, jak głosowała pozostała część okręgu płocko-ciechanowskiego.

W wyborach do senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze. Nasz obejmuje powiaty gostyniński, płocki, sierpecki, sochaczewski, żyrardowski oraz miasto na prawach powiatu Płock. W tym ostatnim - jak dowiedzieliśmy się od Wioletty Kulpy,szefowej płockiego PiS, przewagą ok. 5,5 tys. głosów wygrał Marek Martynowski, daleko w tyle pozostawiając Waldemara Pawlaka. Ale już np. w Gostyninie walka była znacznie bardziej wyrównana i ta przewaga stopniała do ok. 20 głosów.

Wciąż nie wiadomo jednak, jak głosowały pozostałe powiaty. Kiedyś zwycięstwo kandydata PSL byłoby murowane, dziś - jak pokazują ogólnopolskie sondaże, mieszkańcy wsi w pierwszym rzędzie głosowali na PiS, potem na PO, Kukiza i dopiero potem na ludowców.

Z naszych - bardzo nieoficjalnych, informacji wynika, że w okręgu ciechanowskim mandat senatora ponownie przypadnie Janowi Marii Jackowskiemu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE