Reklama

Martynowski górą, parlament bez Pawlaka

Opublikowano:
Autor:

Martynowski górą, parlament bez Pawlaka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z jeszcze nieoficjalnych, ale dość pewnych informacji wynika, że to Marek Martynowski wygrał wybory do senatu w okręgu płockim, znacząco pokonując Waldemara Pawlaka.

Z jeszcze nieoficjalnych, ale dość pewnych informacji wynika, że to Marek Martynowski wygrał wybory do senatu w okręgu płockim, znacząco pokonując Waldemara Pawlaka.

Już dziś rano podawaliśmy, że przewaga, przynajmniej w Płocku, między kandydatem PiS a kandydatem PSL popieranym przez PO była znaczna i wyniosła blisko 6 tys. głosów. Teraz okazuje się, że głosy w powiatach płockim, gostynińskim, sierpeckim, żyrardowskim i sochaczewskim przyniosły jeszcze większą przewagę.

Jak dowiedzieliśmy się od Wioletty Kulpy, szefowej płockiego PiS, różnica między głosami obu kandydatów wyniosła w całym okręgu nr 38 około 13 tysięcy na korzyść Marka Martynowskiego i najprawdopodobniej to on ponownie zasiądzie w senacie. Oznacza to również, że Waldemar Pawlak pierwszy raz od ćwierćwiecza nie znajdzie się w polskim parlamencie.

- Bardzo się cieszę, choć nie spodziewałem się takiej przewagi - przyznaje Marek Martynowski. - Nie stawiałem na taki wynik, myślałem, że różnica między nami będzie nieznaczna,  ok. 100-200 głosów.  Cztery lata temu, gdy pierwszy raz startowałem do senatu, przewaga nad kandydatem PO Erykiem Smulewiczem wyniosła ok. 5 tysięcy głosów. Tu jest ich ponad dwa razy więcej.

Martynowski nie ukrywa satysfakcji, że pokonał posła z ponad 25-letnim stażem parlamentarnym i byłego premiera Polski. - Gdy znajomi dowiedzieli się, że moim rywalem będzie Waldemar Pawlak, odradzali mi start w wyborach do senatu, radzili sejm - wspomina. - Ale nie poszedłem na łatwiznę i jak widać się opłaciło. Najwyraźniej doceniono moją spokojną pracę od lat, choć z pewnością nie bez znaczenia był ogólny wynik PiS w tych wyborach.

Fot. Karolina Burzyńska i Tomasz Miecznik / Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE