Reklama

Marszałkowie wszystkich województw obradują w Płocku [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Marszałkowie wszystkich województw obradują w Płocku [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele województw rozmawiają o perspektywie finansowej Unii Europejskiej na kolejne lata, projekcie Wspólny bilet dla wszystkich kolejowych przewoźników pasażerskich w Polsce czy rozwoju lotnisk regionalnych.

Przedstawiciele województw rozmawiają o perspektywie finansowej Unii Europejskiej na kolejne lata, projekcie Wspólny bilet dla wszystkich kolejowych przewoźników pasażerskich w Polsce czy rozwoju lotnisk regionalnych.

Mazowsze przejęło przewodnictwo Konwentu Marszałków Województwa RP. Na spotkaniach analizowane są i opiniowane propozycje zmian legislacyjnych oraz omawiane bieżące problemy samorządów. Posiedzenia mają wypracować wspólne kompromisy, które w następnej kolejności kierowane są do instytucji centralnych i urzędów. 

- Co pół roku konwent wędruje do kolejnego województwa - powiedział na spotkaniu Adam Struzik. - Cieszę się, że pierwsze posiedzenie odbędzie się w naszym pięknym mieście, co jest dla nas też znakomitą promocją. Podczas spotkania będziemy chcieli poruszyć niezwykle ważne dla nas sprawy. Porozmawiamy o przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Warto wspomnieć, że własnie trwają konsultacje na poziomie europejskim, ale też na poziomie samorządów i różnych instytucji we wszystkich krajach unii.

Podczas konwentu była mowa również o projekcie Wspólny Bilet dla wszystkich kolejowych przewoźników pasażerskich w Polsce, jak również o rozwoju lotnisk regionalnych.

- Kolejne decyzje o wycofaniu się przewoźników dotykają coraz większą rzeszę mieszkańców - zauważył marszałek. - Czekamy na podjęcie ustawy w tej sprawie przez rząd. Bez odpowiednich rozwiązań finansowych z problemem tym nie poradzą sobie miasta, powiaty czy województwa, co doprowadzi do wykluczenia komunikacyjnego dużych części obszarów wiejskich. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE