Reklama

Marszałek Senatu o opozycji: Tak bezwzględnie krytkują PiS, że zatracają poczucie rzeczywistości

Opublikowano:
Autor:

Marszałek Senatu o opozycji: Tak bezwzględnie krytkują PiS, że zatracają poczucie rzeczywistości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sukces, wiarygodność oparta na spełnionych obietnicach z kampanii parlamentarnej, odwoływanie się do mądrości Polek i Polaków, brak pośpiechu z wprowadzeniem euro, plany rozwoju, na których skorzysta Płock, a także kompletnie niewiarygodna opozycja. O tym wszystkim mówił marszałek Senatu, Stanisław Karczewski. W sobotę był gościem konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zaprezentowano kandydatów do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu.

Sukces, wiarygodność oparta na spełnionych obietnicach z kampanii parlamentarnej, odwoływanie się do mądrości Polek i Polaków, brak pośpiechu z wprowadzeniem euro, plany rozwoju, na których skorzysta Płock, a także kompletnie niewiarygodna opozycja. O tym wszystkim mówił marszałek Senatu, Stanisław Karczewski. W sobotę był gościem konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zaprezentowano kandydatów do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu.

- Jechałem do was z wielką radością, Pochodzę z Warszawy. Co nas łączy? Łączy nas Wisła - stwierdził na wstępie. Wspominał wycieczkę ze stolicy. Płynęli statkiem. - Moja wychowawczyni pochodziła z Płocka i zamierzała nam to miasto pokazać. Chciałbym, aby te statki znów wróciły, a Płock był odwiedzany przez turystów z Polski i całego świata, bo to piękne miasto, z tradycjami i wielką historią wartą pokazania. Będziemy o to zabiegać. Bo jakiej Polski chcemy? Rozwijającej się w sposób zrównoważony. Dlatego powołaliśmy m.in. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Śródlądowej. Po to, aby udrożnić wszystkie rzeki. Aby można było się komunikować nie tylko drogami. Jestem przekonany, że niebawem wrócą te statki, którymi będzie można przypływać z Warszawy do Płocka.

Najczęściej powtarzającym się motywem podczas konwencji było przyjęcie euro (wraz z odniesieniami do konkurentów). - Polacy tego nie chcą. Widać tu mądrość młodych ludzi, Polaków. A czego chcą politycy Koalicji Europejskiej? Chcą mieć euro w kieszeni, tylko nie wiedzą, jakie są tego konsekwencje tak widoczne na Litwie i Słowacji. Dwa kraje mniejsze od Polski, które przystąpiły do strefy euro i co się dzieje... Litwini i Słowacy przyjeżdżają do Polski po zakupy, do polskich Biedronek i innych polskich sklepów, bo tu jest dużo taniej. Mądrość Polek i Polaków jest mądrością dla nas, polityków. Potrafimy słuchać Polaków, realizować ich oczekiwania - dodał.

Mówił o wzroście cen w Niemczech po wprowadzeniu euro, tym bardziej euro w Polsce może zostać wprowadzone kiedy "pensje Polaków, nie tylko nauczycieli, ale też pielęgniarek, urzędników, policjantów czy wojskowych, będą takie jak w Europie". - Mam znajomych w Niemczech. Wspominają przyjęcie euro jako jeden z najgorszych momentów. Natomiast wypowiadający się politycy - miał tu na myśli tych z Koalicji Europejskiej - powtarzali chyba bezmyślnie albo złośliwie to, co powiedział Donald Tusk w 2009 roku w Krynicy na Forum Ekonomicznym, czyli że w 2011 r. wprowadzi euro. Na szczęście mu się to nie udało i niech mu się nie uda. I niech oni nie dojdą nigdy do władzy, żeby nie wprowadzali nam zbyt szybko euro.

- Prezes Jarosław Kaczyński mówił, że PIS będzie partią realizującą marzenia Polaków. Przede wszystkim realizujemy program wyborczy. Zapowiadaliśmy cztery lata temu obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie 500+, leki dla 75+ za darmo, a co mówił nam ekspert Rostowski i prof. Rzońca z Platformy Obywatelskiej? Nie da radym nie ma i nie będzie takich pieniędzy, a deficyt będzie wynosił 100 mld zł. Okazało się, że przestrzelił dziesięciokrotnie. No to co to za ekspert? Za to my pokazaliśmy, że jesteśmy wiarygodni. Mówiliśmy o likwidacji gimnazjów, o wyborze dla rodziców sześciolatków, czy ich dzieci powinni iść wcześniej do szkoły. Tak się stało.

Wspomniał, że okres 30 lat transformacji nie przyniósł odczuwalnych efektów dla wszystkich Polaków - Zależy nam, by wzrost gospodarczy, nasz sukces gospodarczy odczuwali wszyscy Polacy. Apeluję do polityków Platformy Obywatelskiej, by tak zagłosowali, aby było 500 zł także na pierwsze dziecko. Trzeba wspierać polska rodzinę. Bez silnej rodziny nie będzie silnej Polski!

Pojawił się także temat powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego. - Senatorowie PO mówili podobnie jak Donald Tusk i Wincenty Rostowski, że nie ma pieniędzy, nie damy rady. A my damy radę zrealizować niezwykle ambitny plan dla Polek i Polaków, dla naszych dzieci. Również Płock będzie miał wspaniałe połączenia z innymi miastami. Będą nowe drogi, których obecnie brakuje.

Karczewski dawniej był radnym Sejmiku województwa mazowieckiego. - Współpracowałem z Adamem Struzikiem. Powiedział mi na jednym ze spotkań, że zostanie zrobiona droga 728 na Mazowszu, są na to pieniądze. Ta droga do tej pory nie została zrobiona, a minęło 15 lat. Taka jest wiarygodność Adama Struzika. Dziwię się również politykom Platformy Obywatelskiej, że bezwzględnie krytykując PiS, zatracają poczucie rzeczywistości. Konieczne jest przekopanie Mierzei Wiślanej, umożliwianie swobodnego przepływu statkom, tymczasem oni to kwestionują. Wcześniej byli za, teraz przeciw tylko dlatego, bo to my chcemy przekopu. Zrobimy go - zapowiadał marszałek Senatu.

Przekonywał, że Polska rozwija się "niezwykle dynamicznie", "widoczne jest zadowolenie Polek i Polaków, co ma swoje odzwierciedlenie w badaniach".

Dlaczego warto głosować na PiS? Karczewski podkreślał: - Jesteśmy wiarygodni. Nasi kandydaci wiedzą czego chcą, mają plan. Sam będą na jednego z nich głosował, bo również mieszkam na Mazowszu, ale nie powiem dla kogo. To niezwykle silna lista. Mamy szansę na dwa mandaty. Ja będę w kłopocie, jeśli wicemarszałek Adam Bielan i wicemarszałek Maria Koc pójdą do Brukseli, to sam będę musiał prowadzić obrady. Ale trudno, dam radę. Wszyscy damy radę. Namawiajmy nasze rodziny, przyjaciół, sąsiadów, aby poszli do wyborów 26 maja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE