Reklama

Marsz Równości pod honorowym patronatem prezydenta. Czy Andrzej Nowakowski weźmie w nim udział?

Opublikowano:
Autor:

Marsz Równości pod honorowym patronatem prezydenta. Czy Andrzej Nowakowski weźmie w nim udział?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 sierpnia ulicami Płocka przejdzie pierwszy Marsz Równości, a honorowego patronatu organizatorom udzielił prezydent Andrzej Nowakowski. - Tak samo udzieliłem honorowego patronatu innym środowiskom, które prezentują swoje wartości i przekonania - tłumaczy.

10 sierpnia ulicami Płocka przejdzie pierwszy Marsz Równości, a honorowego patronatu organizatorom udzielił prezydent Andrzej Nowakowski. - Tak samo udzieliłem honorowego patronatu innym środowiskom, które prezentują swoje wartości i przekonania - tłumaczy. 

Nieco ponad tydzień temu ogłoszono, że ulicami Płocka przejdzie pierwszy Marsz Równości. Internauci się podzielili, ruszyła lawina komentarzy. Niektórzy zapowiadają blokowanie marszu. 

Pierwszy Płocki Marsz Równości przejdzie pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. 

- Tak samo udzielam honorowego patronatu wydarzeniom, które są bardzo ważne dla wielu ludzi. Organizują bardzo różne wydarzenia, demonstrując swoje poglądy, przywiązanie do wartości. W przeszłości taki patronat otrzymali organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny czy Marszu Żołnierzy Wyklętych. W tym przypadku prośba organizatorów Marszu Równości również spotkała się z moją pozytywną odpowiedzią - tłumaczy prezydent. 

W miniony weekend Marsz Równości przeszedł ulicami Białegostoku. Na ulicach stolicy Podlasia doszło do zamieszek - przeciwnicy marszu starli się z policją, zatrzymano kilkadziesiąt osób. Czy prezydent nie obawia się, że w Płocku dojdzie do podobnych scen? 

- Trzeba podkreślać, że nie organizatorzy czy uczestnicy marszu są odpowiedzialni za te wydarzenia, ale ci, którzy chcieli w tym w przeszkodzić. Za organizację odpowiada organizator, za ochronę odpowiadają odpowiednie służby, przede wszystkim policja. To pytanie do policji - odpowiada Nowakowski. 

Prezydent musi wydać zgodę na legalnie zorganizowaną manifestację - tak nakazuje prawo. Włodarz podkreśla, że w Konstytucja gwarantuje wolność wyrażania poglądów i przekonań. - Niektórzy prezydenci próbowali zakazać podobnych marszów, zasłaniając się względami bezpieczeństwa, ale sądy uchylały takie decyzje - przypomina. 

Czy Andrzej Nowakowski weźmie udział w Marszu Równości? - Na dziś za wcześnie by o tym mówić. Nie wiem czy pozwolą mi na to obowiązki służbowe i plany prywatne - odpowiedział. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE