Reklama

Marsz Równości po raz pierwszy przejdzie ulicami Płocka

Opublikowano:
Autor:

Marsz Równości po raz pierwszy przejdzie ulicami Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za niespełna miesiąc ulicami Płocka przejdzie I Marsz Równości. Organizatorzy promują go hasłem "Płock napędza równość".

Za niespełna miesiąc ulicami Płocka przejdzie I Marsz Równości. Organizatorzy promują go hasłem "Płock napędza równość". 

O Płocku w kontekście tolerancji zrobiło się głośno przy okazji Wielkanocy, kiedy to w kościele na Górkach proboszcz zaprezentował grób Chrystusa, a tuż obok wypisał listę grzechów. Obok "pychy", "chciwości" i "nienawiści" pojawiły się "gender" czy "LGBT". Monika Niedźwiecka, nauczycielka języka polskiego w "Ekonomiku" i Mateusz Goździkowski, działacz społeczny, zaprotestowali, umieszczając tęczowe flagi między kwiatami złożonymi przed grobem.

[ZT]22162[/ZT]

Później były jeszcze inne incydenty, choćby wizerunki Matki Boskiej z tęczową aureolą, aż w końcu w maju, w czasie matur, przed Zespołem Szkół Ekonomiczno-Kupieckich Kaja Godek i Fundacja "Życie i Rodzina" zorganizowali pikietę pod hasłem "stop dewiacji w Płocku". 

[ZT]22257[/ZT]

Teraz Niedźwiecka i Goździkowski organizują Marsz Równości, który przejdzie ulicami Płocka 10 sierpnia. Do organizatorów dołączył także Arnold Kowalski. 

- Płocki Marsz Równości ma być imprezą pozytywną i radosną, łączącą wszystkich mieszkańców miasta. Ideą marszu jest tolerancja i szacunek dla każdego człowieka - mówi Mateusz Goździkowski.

Jakie są ich postulaty?

  1. Polska równa i sprawiedliwa dla wszystkich - apelujemy do rządzących o dotrzymywanie postanowień art. 18 oraz art. 32 Konstytucji RP, a tym samym przyjęcie rozwiązań regulujących prawny status związków osób tej samej płci, które od dawna tworzą w Polsce rodziny.
  2. Polska bezpieczna dla wszystkich obywateli - apelujemy do Sejmu i Senatu o jak najszybsze przyjęcie przepisów zakazujących posługiwania się mową nienawiści w Polsce, w szczególności ze względu na rasę, pochodzenie, płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, niepełnosprawność, wyznanie lub jego brak.
  3. Tolerancyjny Płock - apelujemy do władz miasta o stworzenie programu edukacyjnego nastawionego na wspieranie postaw tolerancji i wzajemnego szacunku oraz przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności wśród młodych płocczan.
  4. Zielony i czysty Płock - domagamy się od władz miasta znacznego zwiększenia powierzchni terenów zielonych w Płocku. Apelujemy również do rządu, władz miasta oraz przede wszystkim do władz Polskiego Koncernu Naftowego Orlen o pilne podjęcie działań na rzecz zmniejszenia zanieczyszczeń emitowanych przez rafinerię w Płocku.
  5. Płock bez barier - apelujemy do władz miasta o likwidację barier dla osób niepełnosprawnych, poruszających się z wózkami dziecięcymi oraz dla rowerzystów - stworzenie infrastruktury przyjaznej tym osobom oraz ułatwiającą poruszanie się po mieście i urzędach publicznych.

Marsz odbędzie się dzięki grantowi od firmy Sprite (Coca-Cola Co.)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE