Reklama

Marsz Równości i kontrmanifestacja. Ten sam dzień, to samo miejsce

Opublikowano:
Autor:

Marsz Równości i kontrmanifestacja. Ten sam dzień, to samo miejsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To samo miejsce, niemal identyczne godziny i dwa zgromadzenia. - Organizator deklaruje zachowanie 100-metrowej odległości, która będzie gwarancją, że nie dojdzie do konfrontacji - dowiadujemy się w płockim Ratuszu.

To samo miejsce, niemal identyczne godziny i dwa zgromadzenia. - Organizator deklaruje zachowanie 100-metrowej odległości, która będzie gwarancją, że nie dojdzie do konfrontacji - dowiadujemy się w płockim Ratuszu.

- 10 sierpnia 2019 r. o godz. 13.00 na ul. Nowy Rynek rozpocznie się zgromadzenie, którego uczestnicy przemieszczać się  będą trasą: Nowy Rynek, Królewiecka, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Gradowskiego, pl. Dąbrowskiego, Kościuszki, pl. Narutowicza, Grodzka, Stary Rynek. Zakończenie zgromadzenia nastąpi ok. godz. 15.30 na Starym Rynku.

- 10 sierpnia 2019 r. o godz.13.00 na parkingu przed budynkiem Nowy Rynek 1 rozpocznie się zgromadzenie. Zakończenie zgromadzenia nastąpi ok. godz. 15.00.

Pierwsze wydarzenie, pomimo wpisania rozpoczęcia o godz. 13.00, dotyczy I Płockiego Marszu Równości.

- Od godz. 13.00 jego uczestnicy będą się gromadzić, natomiast o 14.00 wyruszą wyznaczonym ulicami. Zgromadzenie to zostało zgłoszone przez osoby fizyczne na 500 osób - wyjaśniają w Referacie Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu.

Organizatorem drugiego wydarzenia - Oficjalnej manifestacji w obronie tradycyjnych wartości - jest m.in. Młodzież Wszechpolska. To zgromadzenie zgłoszono na 20 osób. - Będzie to zgromadzenie stacjonarne, a jego organizator deklaruje zachowanie 100-metrowej odległości, która będzie gwarancją, że nie dojdzie do konfrontacji - dodają w Ratuszu.

Czy faktycznie wszystko będzie przebiegało spokojnie? Na to mają nadzieję organizatorzy I Płockiego Marszu Równości. Liczą na spokojną i radosną atmosferę.

- Marsz idzie w celu poparcia konkretnych postulatów, a nie w celu prowokowania kogokolwiek.

Oprócz marszu, zaplanowane są przemówienia.

Na Facebooku utworzono wydarzenie poświęcone kontrmanifestacji.Organizatorzy: Młodzież Wszechpolska i Płock przeciwko imigrantom, wyjaśniają:

- Chcemy zamanifestować swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości - małżeństwa rozumianego jako związek mężczyzny i kobiety oraz rodziny jako najlepszego środowiska do wychowywania dzieci. Dnia 10 sierpnia ulicami Płocka ma przejść parada równości, która pod hasłami równości i tolerancji będzie promować antywartości, których negatywne skutki możemy obserwować w krajach zachodnich. Pragniemy chronić nasze rodziny przed promowaniem nieobyczajnych zachowań oraz treści. Manifestacja będzie mieć charakter pokojowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE